Popüler Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Popüler Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı
Popüler Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı

Popüler kısa video oluşturma platformu Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı.

Özellikle ABD’de gençler tarafından yoğun olarak kullanılan kısa video paylaşma uygulaması Musical.ly, verilerini TikTok adlı uygulamaya taşıyor. TikTok uygulaması da Musically gibi fakat yoğun olarak Çin’de kullanılıyor. Çinli bir şirket olan ByteDance yaklaşık 1 sene önce Musically uygulamasını 1 milyon dolara satın almıştı. Şuan şirketin kendi uygulaması olan TikTok ile birleştirecek.

Musical.ly uygulaması içerisindeki tüm veriler yeni uygulamaya taşınıyor

Uygulamanın bütün verileri ve kullanıcı hesapları bugünden itibaren kesintisiz olarak yeni uygulamaya taşınıyor. Güncelleme yapan her kullanıcı Musically uygulamasını açtığında TikTok logosunu görecek. Bununla birlikte önceki çekilmiş videolara ve diğer verilere ulaşabilecekler.

Bu yenilikte göze çarpan bir detay da Facebook ve Instagram‘da görülen,  iki saat boyunca aktif olduğunu gösteren bildirim. Uygulama o gün içerisinde 2 saat boyunca aktif olduğunuzda bildirim gönderiyor. ByteDance bu birleştirme projesiyle ayrıca aylık kullanıcısı 100 milyon olan Musically ve aylık kullanıcı 500 milyon olan TikTok uygulamalarının  kitlelerini birleştirmeyi hedefliyor.

Musical.ly‘nin kurucularından ve TikTok‘un kıdemli başkan yardımcısı Alex Zhu bir açıklamada : ”TikTok işleyen bir saatin sesi gibi video platformunun kısa oluşunu temsil ediyor. Dünyanın yaratıcılığını ve bilgisini bu yeni isimle yakalamak istiyoruz ve herkesin kıymetli yaşam anlarına değer vermelerini hatırlatıyoruz.” dedi.


Popüler Musical.ly uygulaması TikTok olarak yeniden adlandırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bülent Gürcan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Milli Takım, CS:GO Dünya Şampiyonası’da Şampiyon Oldu! BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor Android 7.0 ile Gelecek Yenilikler Ve Güncelleme Gelecek Cihazlar Samsung, İadesi Yapılmayan Note 7’ler Devre Dışı Kalacak Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır