Porsche 9 ayda 185 binden fazla otomobil sattı

Ana Sayfa » Gündem » Porsche 9 ayda 185 binden fazla otomobil sattı
Porsche 9 ayda 185 binden fazla otomobil sattı

Yılın ilk 9 ayında satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 4 oranında artıran Porsche, dünya genelinde 185 bin 898 adet otomobil satışı gerçekleştirdi. Porsche’nin bu başarısında Panamera ve Macan modelleri etkili oldu.

Porsche 2017 yılının Ocak-Eylül döneminde 185 bin 898 otomobil satışı gerçekleştirerek, geçtiğimiz yıla göre satışlarını yüzde 4 oranına artırmayı başardı.

Bu dönemde Porsche’nin dört kapılı spor otomobil modeli Panamera’nın satış başarısı etkili oldu. Panamera’nın satışları geçen yıla yüzde 73 artarak 19 bin adede ulaştı. Markanın en çok satan modellerinden biri olan Macan satışları da yüzde 3 artışla 73 bine yükseldi.

En güçlü pazar Çin

Çin, 54 bin adet otomobil satışı ile Stuttgart merkezli spor otomobil üreticisinin en güçlü dış pazarı olma konumunu korudu. Porsche bu dönemde Çin pazarında yüzde 10’un üzerinde bir büyüme yakaladı. Avrupa’daki Porsche satışları ise yılın 9 ayında yüzde 4 artarak, 60 bin 838 adede yükseldi. ABD’deki başarısını da sürdüren marka satışlarını yüzde 2 artışla 41 bin 237’ye yükseltti.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Porsche 9 ayda 185 binden fazla otomobil sattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube TV, Firefox tarayıcısıyla uyumlu hale getirildi Mercedes-Benz, Tesla Energy’e karşı yenik düştü Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste! Nvidia Shield TV Pro 2017 Satışta Apple bu yıl daha ucuz bir HomePod tanıtacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır