Porsche 15 dakikalık Şarj Süresi İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Hazırlanıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Porsche 15 dakikalık Şarj Süresi İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Hazırlanıyor
Porsche 15 dakikalık Şarj Süresi İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Hazırlanıyor

Porsche 15 dakikalık şarj süresi ile elektrikli otomobil sektörüne girebilmek için 2019 yılına hazırlanıyor.

Otomobil firması, Berlin ofisinde Tesla tarafından kullanılan Supercharger ağından üç kat daha güçlü batarya hazırladı. Porsche, yeni Berlin ofisinde Tesla tarafından kullanılan Supercharger ağı ile üç kat daha güçlü iki adet 800 voltluk şarj cihazı takarak elektrikli otomobilin daha hızlı şarj olmasını sağladı.

Porsche Mission E özellikleri nasıl olacak?

Şimdilik, şarj cihazları, bir Tesla Supercharger‘dan 30kW’dan daha yüksek olup 150kW’de araç bataryasına sahip. Ama bununla kalmayıp Porsche‘nin ilk elektrikli otomobil 2019’da geldiğinde, bu 350kW’a kadar yükselecek ve şarj süresini uzunluğu bir kahve molası kadar sürede olup düşecek. Bu, şirketin 2019 yılında gelecek Mission E‘sinin 15 dakika içinde% 80 oranında şarj edilmesine yol açıyor. Hala bir benzinli otomobilin yakıtını doldurma süresinden daha uzun olsa da, bir elektrikli araç için harika sonuç denebilir.

Eylül 2015’te ortaya çıkarılan Mission E, 600 beygir gücü üreten iki elektrikli motor tarafından desteklenen dört kişilik spor otomobil. Tesla Model S‘ye göre daha sportif bir alternatif sunan otomobilin Tesla Model S 90D ile aynı 330 kilometre maksimum aralığına sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca 3.5 saniye içinde 60mph hızlanıyor.

VW Group ve BMW, Daimler ve Ford‘un da aralarında bulunduğu diğer otomobil şirketleri Avrupa’da 350kW kapasiteli bir şarj ağı oluşturmak üzere birleşecek.  Bu ortak girişimin amacı 2020 yılına kadar 350 kW’luk şarj istasyonlarının binlerce yerde yer alması olacak. Bu sayede gelecek yıllarda ortaya çıkacak benzin sıkıntısına çözüm olabilecek. Birçok ülke elektrikli araçların kullanımı için çabalıyor. Bu sayede dışa olan bağımlılığın düşebileceği vaat ediliyor. Almanya gibi ülkeler şimdiden bu konudaki adımlarını atmış bulunmakta.


Porsche 15 dakikalık Şarj Süresi İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vodafone 29 Ekim bedava internet kampanyası 2018 İntel’in Süper Hızlı Depolama Birimleri Geliyor Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii! İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018 Amazon Ice Adında Yeni Telefon Üretecek İlan Vermenin Hızlı ve Güvenilir Adresi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır