Porsche uçan arabalar üretmek istiyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Porsche uçan arabalar üretmek istiyor
Porsche uçan arabalar üretmek istiyor

Porsche diğer firmalardan geri kalmayarak teknolojiye kafa tutarak bir uçan araba üretmek istiyor.

Lüks spor otomobil üreticisi, Alman dergisi Automobilwoche’ye verdiği röportajda, şirketin satış direktörü Detlev von Platen‘e göre, uçan binek araç geliştirmeyi düşünüyor. Dergide, çoğu operasyon otomasyona tabi olacağından, yolcular pilot lisansı olmadan arabaları kullanabilecekler. Ancak bazı kontrolleri ellerinde tutuyorlar.

Von Platen, Automobilwoche’ye şunları söyledi: “Bu gerçekten mantıklı olacaktır. Zuffenhausen’deki Stuttgart havaalanına gidersem, şanslıysam, en az yarım saat gerekir. Uçmak yalnızca üç buçuk dakika sürecekti. ”

Satış şefi, şirketin hava taksi pazarını girmek için bu aracı kullanmasını istediğini de belirtti. Bu pazar teknik olarak henüz mevcut değil. Ancak Uber gibi şirketler uçan taksileri hedef alıyor. Uber, 2020’de Dallas, Los Angeles ve Dubai‘deki kentsel hava taksilerini test etmeye başlamayı planladığını söyledi. Avrupa havacılık şirketi Airbus geçtiğimiz günlerde bir helikopter çağırma hizmetine yatırım yaptı. Boeing‘de pilotsuz uçak uçuş sistemlerinde uzmanlaşmış bir şirket satın aldı. Bütün bu hareketler, göründükleri gibi bilim kurgu olarak uçan taksilerin çok uzakta olmayabileceğini göstermekte.

Porsche’nin hedefindeki uçan araba ne gibi görünüm ve özelliğe sahip?

Reuters, Porsche’nin ana şirketi olan Volkswagen’in otomobil tasarımcısının “Pop.Up” adlı 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda kavramsal bir uçan otomobil ortaya koyduğuna dikkat çekiyor. Haberin ana görselinde görüldüğü gibi Airbus ile birlikte tasarlanan araç iki fonksiyonlu olarak çalışmakta. İki kişilik tasarımıyla beraber şehir için yolların tıkanması sonucu havadan ulaşımı da sağlayabilir.  Ulaşım tıkanıklığı Silikon Vadisi’nden lüks otomobil endüstrisine kadar her insanın çözmeye çalıştığı bir sorun.


Porsche uçan arabalar üretmek istiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

200 Bin Uber Hesabı Silindi Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor WhatsApp yılbaşı itibariyle belirli cihazlarda çalışmayacak Far Cry 5, Steam üzerinde bazı ülkelerden kaldırıldı Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu Facebook GIF Oluşturma Özelliği Test Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır