PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme

Ana Sayfa » Spor - Oyun » PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme
PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme

Eğer PUBG mobil versiyonundan yeterince verim alamıyorsanız “PUBG mobil FPS arttırma” başlıklı konuyu incelemeden geçmeyin.

Son zamanların en çok oynanan oyunu sorulursa, şüphesiz PUBG denebilir. Ancak oyunun mobil versiyonunda üzücü bir problem var ve bu problem oyun sırasında hem grafik hemde eğlence bakımından verim almamıza engel oluyor. İlginç olan şudur ki, daha yüksek kare hızlarını seçmeye çalışırsanız, uygulama “Bu seçenek yakında cihazınızda mevcut olacak.” Ayrıca grafikleri HD’ye yükseltmeye çalışırsanız, “Bu seçenek cihazınızda yakında kullanılabilir olacaktır.” diyecektir. Ultra HD’yi seçerseniz, dokunulduğunda “Yakında Gelecek!” diye uyaracaktır. Bu nedenle birçok oyuncu internet üzerinden PUBG mobil FPS arttırma yolları araştırmakta. Ancak üzülmeye gerek yok. Çünkü oyunun kendisi henüz bu konuda hizmet sağlayamasa da birçok yolla istediğimiz sonucu elde etmiş olacağız.

ANDROİD İÇİN PUBG MOBİL FPS ARTTIRMA

Bir Android telefonunuz varsa, uygulamanın size sağlayacağından daha yüksek ayarlar elde etmek için bir geçici çözüm var. İlk önce bir Dosya yöneticisi uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Tavsiye olarak en çok kullanılan “ES File Explorer File Manager” uygulaması tercih edebilir. (Google Play üzerinden rahatça bulabilirsiniz.) Ayrıca dosyayı düzenlemek için cihazınızda bir not defteri uygulamasına ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Ancak bu yolun sadece Android kullanıcıları için geçerli olduğunu unutmayalım.

Aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Dosya Yöneticisi‘ni açın.
 2. Dahili Depolama” ya gidin
 3. /Android/data/com.tencent.ig/files/UE4Game/ShadowTrackerExtra/ShadowTrackerExtra/Saved/Config/Android adresine gidin.
 4. Şimdi, UserCustom.ini seçin ve UserCustom.txt olarak yeniden adlandırın.
 5. Aşağıdaki seçenekleri bulmak için ilerleyin ve bunları “0” ile “1” arasında değiştirin (dosyayı düzenleyemiyorsanız, bir not defteri uygulaması kurun)                                                                            +CVars=r.PUBGQualityLevel=1
  +CVars=r.UserQualitySetting=1
 6. UserCustom.txt dosyasını UserCustom.ini olarak yeniden adlandırın.
 7. PUBG Mobile‘ı aç
 8. Ayarlar sayfasına gidin (sağ üstteki “dişli” simgesini tıklayarak).
 9. Grafik” i seçin.
 10. Çerçeve oranı ayarlarına arttırmak için, “Kare Hızı” olarak Yüksek‘e tıklatın. Yeni ayarlar uygulandığına dair bir mesaj almalısınız. Dalgalanma durumunda kare hızını azaltın.
 11. Grafikler” altındaki grafik ayarlarını arttırmak için HD’ye tıklayın ve böylelikle resim kalitesi değişti. İşlem sonrası yeniden başlatıldıktan sonra yürürlüğe gireceğine dair bir mesaj almalısınız. Eğer görüntüde gecikme varsa kaliteyi azalt.
 12. Oyununu yeniden başlat.
 13. NOT: Oyununuzda gölgeler yoksa, bu seçeneğin “1” olarak ayarlandığından emin olun.
  + Cvars = r.ShadowQuality = 1

IOS İÇİN PUBG MOBİL FPS ARTTIRMA

iOS için PUBG mobil FPS arttırma

Şu anda bilinen iOS‘taki PUBG mobil için grafik ayarlarını arttırmanın hiçbir yolu bulunmamakta. Ancak öneri olarak “kare hızını” Orta olarak seçersek ve grafik ayarını “Dengeli” seçersek, oyun iOS cihazlarda oldukça iyi görünebilir.

BONUS: Android için PUBG Mobil FPS Arttırma, 60 FPS Performansı Alma Adımları

 1. İlk olarak, PUBG Mobile‘ın İngilizce sürümünü yüklemeniz gerekir. Lobi alanına geldiğinizde “Log In” için bir biraz bekleyelim. Lütfen burada durun ve “Repair” başlığı altında bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunduğunuzda, Android cihazınızın ana ekranına geri dönersiniz çünkü oyun kendi kendini öldürecektir.
 2. Şimdi tekrar oyunu başlatın ve hesabınıza giriş yapın. Lütfen giriş için Facebook ya da misafir seçimini kullanın. Henüz oyunu oynama. ‘Graphics’ seçeneğine girip ve ‘ANYTHING ELSE’ seçeneğini seçip oyundan çıkabiliriz.
 3. Lütfen aşağıdaki linklere bakınız. Aşağıdan dosyalardan birini indirmeniz gerekiyor. Tercih ettiğinizin sonundaki “tıkla” bağlantısına tıklayın:
  60 FPS, MID gölgeler, HDR özellikli MID grafikler ve MAX görüş alanı: tıkla
  50 FPS, NO gölgeleri, HDR etkin ve MAX görüş alanı ile DÜŞÜK grafikler: tıkla
 4. Lütfen dosyanın indirilmesini bekleyin. İndirme işlemi bittikten sonra dosyayı sıkıştırmayın. İçeriğe bir göz atın ve ShadowTrackerExtra olarak adlandırılan bir dosyayı göreceksiniz.
 5. Şimdi Android cihazınızda bir kök erişim dosyası yöneticisi olmalısınız. Dilerseniz yine bu yöntem içinde ES File Explorer File Manager uygulamasını kullanabilirsiniz. Dosya yöneticisini kullanarak lütfen yukarıda belirtilen dosyayı “Android/data/com.tencent.ig/files/UE4Game” konumuna taşıyın ve mevcut dosyanın üzerine yazın. İsterseniz orijinal dosyanın bir kopyasını çıkarabilir ve güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
 6. İşlemler bittikten sonra her şeyin tamamlandığından emin olup cihazınızı yeniden başlatıp oyuna yeni ayarlarla birlikte giriş yapabilirsiniz.

PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ahmet Aykalkan21 Ekim 2018

Öneriler işe yaradı çok teşekkürler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nielsen 2016 En Çok Kullanılan Akıllı Telefon Uygulamaları Listesini Açıkladı Chrome 56 Yeni Özelliklerle Geliyor Pokemon GO 1. Yıl Etkinliğine Oturduğunuz Yerden Katılabileceksiniz! The Walking Dead, Carl Grimes karakteri kesin olarak ölüyor Apple Canavarı, Apple Store’daki Cihazları Teker Teker Parçaladı! Google’ın 360 Derecelik Animasyon Filmi Oscar’a Aday Gösterildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır