PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu

Ana Sayfa » Spor - Oyun » PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu
PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu

Gabe Newell, PUBG oyunun Steam üzerinde en çok indirilen üçüncü oyun olduğunu ortaya çıkarttı.

Steam‘in kurucusu olan Gabe Newell, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Valve‘ın tanıtım toplantısında açıklamada bulundu. Newell, yeni oyunu olan Artifact’in tanıtım toplantısında dünyanın en çok oynanan oyunlardan olan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunuyla ilgili bilgi paylaştı. Valve rekabet gereği bazı istatistikleri kamuoyuyla paylaşmaktan çekinmekte. Bu nedenle bulmak istediğimiz birçok istatistiksel verilere ulaşamayız. Ancak şirketin kurucusu olan Newell, yeni oyunları olan Artifact’in tanıtım toplantısında büyük bir bilgiyi ortaya koyarak PUBG oyunun Steam üzerinde en çok indirilen üçüncü oyun olduğu ortaya çıkardı.

PUBG Steam üzerinde kısa zamanda büyük başarılara imza attı

PUBG, Mart 2017’de Steam ile erken erişim yoluyla serbest bırakıldı. Oyun, Aralık ayında, 1.0 versiyonunun lansmanı ile erken erişimden ayrıldı. Oyun resmi olarak yayınlanmış olsa da, geliştirici PUBG Corp., hizmet olarak oyunun bir parçası olarak düzenli güncellemelerle unvanı desteklemeye devam ediyor. Yakın zamanda, stüdyo 2018 için gelişim yol haritasını belirledi. Bu yeni bir haritayı, duyguları ve daha fazlasını içeriyor.

PUBG satışları için duyduğumuz son rakam 30 milyon oldu, ki bu dikkat çekicidir. Oyuncu figürleri düşmüş olsa da, oyun video oyun endüstrisinin neredeyse hiç görülmediği bir seviyede popüler olmaya devam ediyor. Bugün oyunda düşünülemez bir 2.46 milyon eşzamanlı oyuncu vardı. Bu oyun, bugün Steam‘de 573.511 pik bir eşleşme rakamına sahip olan 2 numaralı oyun DOTA 2‘nin ön saflarında yer alıyor. Özellikle DOTA 2, ücretsiz bir oyun, PUBG ise 30 dolara mal oluyor. PUBG, Xbox One‘da da (milyonlarca oyuncuya ulaştı) ve PS4 versiyonunun büyük olasılıkla sesleri duyuluyor.  Aslında, PUBG Corp. oyunu her yerde başlatmak istediğini söylerken, oyuna dayalı film ve TV şovları da göz önünde bulunduruluyor.


PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ücretsiz Viking’s drakkars Steam Key’i Google, isteğe bağlı artırılmış güvenlik sunacak İnternetten Para Kazanma Yolları Yemekteyiz Burak Bakkal kimdir? Kaç yaşında, nereli ve ne iş yapıyor? Yeni Sürüm Olan Android O, Geliştiriciler İçin Yayınlandı Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır