Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek
Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek

Qualcomm, açık bulan beyaz hackerları 15 bin dolar ile ödüllendirecek.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM)Qualcomm Technologies‘in ürünlerinde açık bulmayı başarabilen 15 bin dolar (51 bin TL) ile ödüllendireceği bir ödül programı başlattığını açıkladı. Qualcomm® Snapdragon™ işlemci ailesi, LTE modemler gibi teknolojilerin açıklarını bulup bildiren beyaz hackerları programa davet ederek amacı doğrultusunda aralarındaki bağları güçlendirerek işbirliği içerisinde olmayı hedefliyor.

Açık bulma koordinasyon platformu HackerOne ile yürütülecek programda her bir açık başına olmak üzere açığı bulan kişiye 15 bin dolar ile ödüllendirilecek. Konuyla açıklamalarda bulunan Qualcomm Technologies’in mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Gantman, Güvenlik araştırma topluluğumuz ile her zaman gurur duyduğunu ve güvenlik sorunlarını büyük çoğunluğu şirket içi çalışmalar ile düzeltme sağlansa da açık bulma programının kapsamlı güvenlik çalışmalarından olduğunu belirtti.

Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilişim Sektörünün Kalbi Manisa’da Atacak2016’nın En İyi 4K TelevizyonlarıChrome Uygulamaları Tarihe Gömülecek!Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli OlduErdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii!Dünyaca Ünlü Vine Fenomeni Türk Hava Yolları Reklamında Yer Aldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır