Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek
Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek

Qualcomm, açık bulan beyaz hackerları 15 bin dolar ile ödüllendirecek.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM)Qualcomm Technologies‘in ürünlerinde açık bulmayı başarabilen 15 bin dolar (51 bin TL) ile ödüllendireceği bir ödül programı başlattığını açıkladı. Qualcomm® Snapdragon™ işlemci ailesi, LTE modemler gibi teknolojilerin açıklarını bulup bildiren beyaz hackerları programa davet ederek amacı doğrultusunda aralarındaki bağları güçlendirerek işbirliği içerisinde olmayı hedefliyor.

Açık bulma koordinasyon platformu HackerOne ile yürütülecek programda her bir açık başına olmak üzere açığı bulan kişiye 15 bin dolar ile ödüllendirilecek. Konuyla açıklamalarda bulunan Qualcomm Technologies’in mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Gantman, Güvenlik araştırma topluluğumuz ile her zaman gurur duyduğunu ve güvenlik sorunlarını büyük çoğunluğu şirket içi çalışmalar ile düzeltme sağlansa da açık bulma programının kapsamlı güvenlik çalışmalarından olduğunu belirtti.


Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı Türk bilişimci responsive tüm sitelerin telif haklarını aldı Dünyanın en pahalı askeri araçları listesi! İşte o liste! En iyi klavyeler 2018 İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor Türkiye’nin en büyük şirketleri listesi yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır