v Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi - Webtakibi

Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi

Ana Sayfa » Gündem » Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi
Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi

Rus bilgisayar korsanları 1000 İngiliz milletvekilinin ve çevrimiçi üst düzey yetkililerin e-posta adreslerini ve şifrelerini ele geçirdi.

Bilgisayar korsanlarının çevrimiçi binlerce İngiliz siyasetçiye, elçiye ve diğer üst düzey yetkililere ait olan e-posta adreslerini ve şifreleri ile ticaret gerçekleştirdikleri bildiriliyor.

Rus bilgisayar korsanları toplamda ne kadar kişinin hesaplarını ele geçirdi?

The Times tarafından gerçekleştirilen soruşturma sonucunda çalınan kimlik bilgilerinin iki büyük listesi yayınlandı. Bunlar; 1.000 İngiliz milletvekili ve parlamento çalışanı, 7.000 polis çalışanı ve 1000’den fazla Dışişleri Yetkilisi yetkilisinin oturum açma ayrıntıları satışa konuldu. Bu bilgiler Rusca içerikli bir hack sitesinde görüldü.

The Times gazetesinin haberine göre, bu listelerin daha sonra ücretsiz olarak serbest bırakıldığı bildirildi.

Çalınan kimlik belgelerinin, iş dünyasında sosyal medya ağı olan LinkedIn’teki büyük 2012 saldırısı, 100 milyondan fazla kullanıcının e-postaları ve parolaları, MySpace ihlalleri ve düzinelerce “daha küçük varlıklar” üzerinde çalışması da dahil olmak üzere önceki veri ihlallerinden geldiği düşünülüyor. Bu ihlallerin ardından güvenlik uzmanları, yetkililer ve organizasyonlar, kullanıcıları parolalarını daha güçlü olanlara derhal değiştirmeye ve aynı parolayı birden çok site ve hizmet arasında kullanmanın yaygın ama tehlikeli uygulamalardan kaçınmaya çağırdı.

Başlıca çalınanlar; Eğitim sekreteri Justine Greening. Ticari sekreter Greg Clark. IT Bölüm Başkanlığı’nın Dışişleri Bakanlığı şifreleri. Avrupa Birliği Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü genel sekreteri ve eski İsrail büyükelçisi. Eski dedektif müfettişi Andy Redwood. Çalınan polis e-posta adresleriyle ilişkili en yaygın üç şifre “police”, “password” ve “police1” idi.

Bunun yanında RusyaABD ilişkilerinde önemli haberler dolaşıyor. Bu yılın başlarında ABD istihbarat topluluğu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘i, Amerikan demokrasisini baltalamak, Hillary Clinton‘ı reddetmek ve Donald Trump‘ın cumhurbaşkanlığını kazanmasına yardımcı olmak için karmaşık bir “nüfuz kampanyası” düzenlemekle suçladı. Kremlin iddiaları asılsız olarak reddetti.

Konuyla ilgili “Rusya, 39 ABD Eyaletinde Seçim Sistemlerine Saldırdı” başlıklı habere buraya tıklayarak gidebilirsiniz.


Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Translator, çevrimdışı AI çevirileriyle güncellendi Facebook, Çevrimdışı Video Özelliği Üzerinde Uğraşıyor En iyi RAM 2018: PC’niz için en iyi bellekler Justin Bieber 80 Milyonluk Instagram Hesabını Kapattı Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı Bosch otonom araç için çalışmalara başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır