Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr’ı kullandı

Ana Sayfa » Gündem » Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr’ı kullandı
Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr’ı kullandı

Bazı Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr‘ı kullandığı ortaya çıktı.

Tumblr‘ın sadece hayran kitleleri ve erotik video ve GIF’ler olduğunu düşündüyseniz muhtemelen hiç dikkat etmediniz. Blog yazarlık platformu, son yıllarda, Amerikan politikasını bozmaya çalışan Rus aktivistlerin bölgesi haline geldi. Buzzfeed ve sahte haberler üzerine kurulu yetkilerden Profesör Jonathan Albright araştırmaları tarafından ortaya atıldı.

Facebook ve Twitter gibi Tumblr‘ın kötü niyetli Internet Research Agency tarafından tehlikeye atılmış olup olmadığının incelenmesi için bir araya gelindi. Ajans, yabancı güçler hakkında bilgi savaşı yapmak için sosyal medyayı kullanan profesyonel bir takas ajansı olarak tanımlandı. Ancak, bu diğer ağlardan farklı olarak, çabaların Afrikalı Amerikan topluluğunda kürek çekmek için tasarlandığı görülüyor.

Tumblr üzerinden Amerikan seçmenlerini kötüleyecek birçok paylaşım yapıldı

Buzzfeed ve Albright’ın araştırmasına göre, Rusya, başlangıçta Hillary Clinton‘ın Afrikalı Amerikalılara karşı tutumuyla ilgili yalan paylaşımlar yayınlayan hesaplar başlattı. 15 yaşında bir kız çocuğuna saldıran bir Güney Afrikalı polis memurunun videosu da dahil olmak üzere eski çekimler, bunlar GIF olarak düzenlenmiş ve NYPD’ye atfedilmişti. Buna karşı olan memeler, seçim sırasında Trump yanlısı bir tonlamaya geçmeden önce Demokrat adayı Bernie Sanders’ı övdü. Buna karşı olan memeler(internette paylaşılan bilgi aktarımlı içerikler), seçim sırasında Trump yanlısı bir tonlamaya geçmeden önce Demokrat adayı Bernie Sanders’ı övdü.

Tumblr bu konuda sessizliğini koruyor

Albright ve Buzzfeed, Tumblr‘ın şimdiye kadar incelemeden kaçtığına ve konunun durumunun farkında olmayabileceğine inanıyor. Raporların yanıt olmadan birkaç kez sosyal ağın temsilcileri ile temasa geçtiğini söyleniyor. Raporda ayrıca başarısız bir şekilde Senatör Mark Warner’a ulaştığını iddia etti. Bu noktada, bu sosyal ağın farkındalığının ne olduğu veya Rus müdahalesinin sitede bulunduğu suçlamaları nasıl ele almayı planladığı belli değil.


Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr’ı kullandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çift monitör nasıl yapılır? Çift monitör ayarlama Instagram en çok fotoğrafı paylaşılan şehirleri açıkladı Facebook, Spam Paylaşımlara Karşı Yeni Algoritma Getiriyor Sony Android TV Nougat Güncellemesi Yakında Geliyor Netflix VR, Şimdi Google Play’de Ergün Güler kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır