Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş!

Ana Sayfa » Gündem » Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş!
Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş!

Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin‘in yaptığı açıklama üzerine Microsoft ürünlerinin ülkede kullanılmasına karşı yasak getirildi.

 

Rusya genelinde yabancı teknoloji ürünlerinin kullanılmasına ve yerli üretimin desteklenmesi üzerine önemli kararlar alma sürecine girilmeye başlanmıştı. Yerli üretimin önemi ve yabancı teknolojilerin ülke ekonomisine vereceği etkiler büyük anlamda önemli olduğunu savunan devlet başkanı Vladimir Putin’in bu karadaki en büyük etken olmasıyla, ülke genelinde Microsoft ürünlerinin kullanılması yasaklandığı duyuruldu. Kişiler artık Microsoft ürünleri yerine Rusya‘da, yerli yazılımcılar tarafından geliştirilen yazılımlar kullanılacağı belirtildi. Bu karar ile ülkede yerli yazılımlara karşı verilen destek ve önemler artması planlanıyor.

Bu konuya dair adımlar geçtiğimiz bir kaç sene öncesinden başlarken, yerli üretime destek verilerek ekonomiye katkı sağlanması planlanmıştı. Şimdiki alınan karar ile gelişmeler devam ederken Rusya vatandaşlarının bu duruma nasıl bir tepki verileceği merak konusu. Bir çok değiştirilen uygulamalardan kamu kuruluşlarına kadar bir çok yaptırım ile Microsoft yerine yerli bir alternatif uygulanması da bekleniyor.

Uygulamanın asıl amacı yabancı şirketlerin ülke içerisinde elde ettiği gelirin ülke ekonomisine verdiği etkiler büyük olduğunu belirten Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, bu konudaki yaptırımlar sayesinde yerli üretiminde kazanmasının mümkün olacağını açıkladı. Uygulanacak bu uygulamada en büyük yaptırım ise Microsoft ürünlerinin ülke genelinde yasaklanması büyük etken olacağı düşünülüyor.

Bir diğer söylentilere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da Amerika’ya ait firmalar için ağır vergi getirileceği ve Rusya‘da yapmış olduğu faaliyetleri zorlaştırılmak isteniliyor. Bu durumdan dolayı Rusya’da bulunan bir çok Amerika merkezli şirketler zarar göreceğinden çekilme olasılığı büyük derecede diyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir :  Microsoft'un E3 Sırasında Tanıttığı Oyunlar!

Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Arkadaşlarınızı Fake İnstagram ile Trolleyin! Netflix İçerik Üreticilerini Zengin Edecek Angelina Jolie ile Cristiano Ronaldo’nun Yer Alacağı Türk Dizisi Haftanın Film Önerisi #2 2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler Online Olarak Kitap Okuyup Kendi Kitabınızı Yazabileceğiniz Uygulama : Wattpad

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır