Saç Ekimi Hakkında Bilgiler ve Kullanılan Teknoloji

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Saç Ekimi Hakkında Bilgiler ve Kullanılan Teknoloji
Saç Ekimi Hakkında Bilgiler ve Kullanılan Teknoloji

Saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenler
Saç ekimi, saç dökülmesi sonucu saçsız kalan bölgede yeniden saç çıkarabilecek etkili bir tedavi yöntemi. Erkek tipi saç dökülmelerinin nedeni %95 oranında genetik olduğundan, krem ya da ağız yoluyla alınan ilaçlar genellikle istenen sonuçları veremiyor. Saçları dökülen insanlar aynaya baktıklarında fiziksel bir rahatsızlığın ötesinde psikolojik sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu noktada devreye tıp bilimi giriyor. Bugün, saç ekimi konusunda milyonlarca insan tıp merkezlerine ve hastanelere başvuruyor. Saç dökülmesi, kişilerin ilişkilerini de olumsuz etkileyebiliyor. Bu anlamda insanlar kendilerini daha mutlu ve genç hissedeceklerini düşünerek saç ekimi yaptırıyorlar. Bu aşama, saç ekiminde çok önemli. Uzmanlara göre saç ekimi, her şeyden önce bireyi mutlu edecekse yapılmalı.

Saç ekimi yöntemleri
Zaman kazanılması anlamında etkili bir yöntem olan Fue yöntemi sayesinde saç ekimi alanında olumlu sonuçlar elde edilebiliyor. Fue yönteminde dökülme olmayan ense bölgesindeki saç kökleri, Fue motoru ile tek tek alınarak saçsız bölgeye naklediliyor. Saç ekimi uygulaması, ekilecek saç köküne bağlı olarak 5-7 saat arasında sürüyor ve işlem lokal anestezi altında yapılıyor. Fue yönteminde cerrahi bir kesi olmadığından iyileşme süreci daha hızlı ve konforlu bir şekilde işliyor. Yeni saçlar, saç ekiminden yaklaşık 3 ay sonra görülmeye başlıyor. Saç ekimi işleminden 1 yıl sonra ise arzulanan saç görünümü elde ediliyor. Uzmanlar, Fue yöntemiyle saç ekim çalışmaları esnasında, PRP ve saç mezoterapisi uygulamalarıyla daha sağlıklı saç görünümü elde etmek mümkün olduğunu belirtiyor.

Saç ekimi yaptırırken neden dikkatli olmalıyım?
Fue yöntemiyle Saç ekimi, her ne kadar gelişen teknolojiyle daha konforlu ve hızlı hale geldiyse de, detaylı bir analiz ve tecrübe gerektiren bir uygulama. Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi doğrusal bir kesi yapılmadan saç adalarının (folliküler ünite;FU) teker teker alınması işlemidir. Bu noktada Fue yöntemiyle saç ekimi devreye girer.

Fue saç ekimi yöntemi, teknik olarak, saçlı derinin üzerinden 1mm ve daha küçük çaplı aletlerle saç adalarının (folliküler ünite;FU) yuvarlak kesilerle alınmasıdır. Fue Motoru diye bilinen bu yeni yöntemin eski yöntemden tek farkı uygulayıcının folliküler üniteyi manüel olarak çıkarmak zorunda kalmamasıdır. Aslında temel mantık aynı olmakla birlikte yeni yöntemle uygulayıcı ciddi bir zaman kazanmaktadır.

Fue saç ekimi yönteminde, Punch Biopsy kaleminin ucundaki aparat bir motora bağlı olup motorun devri istenildiği şekilde ayarlanabilmektedir. Uçların kalınlıkları değiştirilmekte ve donör sahaya göre istenilen lümen çapındaki uçlar takılmaktadır. Bu saç ekimi yönteminde Fue motorunun tek avantajı tabi ki sadece sağladığı zaman değildir. Ayrıca doku derinliği motor sayesinde istenildiği gibi standart hale getirilebilmekte ve bu da sürekli doku derinliğinin kontrol edilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Yine Fue Motoru sayesinde daha sık aralıklarla greft alınabilmekte ve aynı miktarlı saha taranması karşılaştırıldığında motorla alınan sahadan daha fazla sayıda greft çıkarılabilmektedir. Bu saç ekimi yönteminde, motorun bir diğer üstünlüğü de çoklu kökleri yani 2-3 hatta 4 köke sahip olan greftleri parçalama ihtimalinin daha az olması yani folliküler ünitenin bu sayede bütünlüğünü koruma başarısının daha yüksek olmasıdır. Saç ekimi fiyatları, FUE yöntemi ile yapılacağı için kök sayısına göre değişir. Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için öncelikle ne kadar genişlikte bir bölgeye, kaç adet kök ekimi yapılacağının belirlenmesi gerekir.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Saç Ekimi Hakkında Bilgiler ve Kullanılan Teknoloji - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Openload, Mahkeme Kararıyla Türkiye’de Engellendi! Kalbi Olan Robot : Pepper YouTube’da çevrimdışı izleme özelliği 125 ülkeye genişletildi Yapay zekalı nanobotlar vücuttaki yaraları iyileştirecek mi? Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu Instagram 600 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır