Samsung 30TB depolama alanına sahip SSD duyurdu

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung 30TB depolama alanına sahip SSD duyurdu
Samsung 30TB depolama alanına sahip SSD duyurdu

Samsung topluluğu 30TB depolama alanıyla PM1643 adındaki dünyanın en büyük SSD’sini duyurdu.

Samsung, gelişmiş bellek teknolojisinde dünya lideri ve şirket konumunda diyebiliriz. Bunun şuan ki en büyük nedeni 30TB‘lık şaşırtıcı bir depolama alanı sunan dünyanın en büyük SSD’sini duyurdu. Sonuç olarak bugün yeteneklerini büyük bir başarı ile sergiledi. Şirket bugün, PM1643 olarak adlandırılan Serial Attached SCSI yarı iletken sürücünün seri üretime başladığını söyledi. Ayrıca sektörün 30,72 TB’lık en büyük depolama kapasitesi sunduğunu açıkladı.

Samsung 64 katmanlı 3 bitlik 512GB çiplerle en yeni V-NAND teknolojisini kullandı. Ve bu sayede bu düzeyde depolama kapasitesine ulaşmayı başardı. Yeni SSD, bu nedenle, Samsung’un Mart 2016’da başlattığı 15.36 TB depolama alanıyla bu önceki yüksek kapasite serisinin iki katı kapasite ve performans sergiliyor. Yeni SSD, yeni nesil kurumsal depolama sistemlerinde kullanılacak. Ancak bir sonraki değişikliğinizde PM1643 SSD‘sine sahip bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı bulabileceğinizden emin değiliz.

Samsung  PM1643 SSD performans ve depolama alanında bir öncekinin iki katı kadar

PM1643 SSD‘deki süper yoğun 1 TB’lık paketler, yaklaşık 5,700 5GB’luk tam HD film dosyalarının sadece 2,5 inçlik bir depolama aygıtında depolanmasına olanak tanır. İki katına çıkartılmış depolama kapasitesinin yanı sıra, performans şimdi önceki yüksek kapasiteli SAS SSD’nin neredeyse iki katı. Sırasıyla 2,100MB/s ve 1,700MB/s sıralı okuma ve yazma hızlarıyla sırasıyla 400,000 IOPS ve 50,000 IOPS hızında rastgele okuma ve yazma hızı vaat ediyor.

Şirket, PM1643‘ün ne zaman satın alınabileceğini ve ne kadar mal olacağını açıklamadı. Ancak bunun muhtemelen çok pahalıya mal olacağını düşünebilirsiniz. Samsung ayrıca, bu yılın ilerleyen saatlerinde 15.36TB, 7.68TB, 3.84TB, 1.92TB, 960GB ve 800GB sürümlerini de içerecek şekilde genişletecek. Şirketin bu fevkalade çalışması birçok kişiyi hayran bırakmadan olmaz, ancak 30TB’lik bir depolama hizmeti kurumsal şirketlerin işlerini daha iyi görecektir.


Samsung 30TB depolama alanına sahip SSD duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple otonom araç için Volkswagen ile çalışacak Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır? En İyi 3 Görüntülü Konuşma Uygulaması Youtube’a Yüklenen İlk Video Google, Chrome şüpheli siteler için bildirim uzantısı yayınladı Star Wars’ Yapımcıları Carrie Fisher İçin Bir Video Hazırladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır