Samsung 49 inç büyüklüğünde oyun monitörü yaptı

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung 49 inç büyüklüğünde oyun monitörü yaptı
Samsung 49 inç büyüklüğünde oyun monitörü yaptı

Samsung yeni bir çılgınlığa imza atarak ortalama üç monitörün bir araya getirilmesiyle oluşabilecek 49 inç büyüklüğünde oyun monitörü üretti.

Bu 49 inç büyük QLED oyun ekranı, kompleks üç monitörlü kurulumların işini yapabilen tamamen yeni bir tarzın habercisi. Bu monitörü “super ultrawide” olarak adlandıralım. Biraz garip görünse de, sadece bazı oyuncu kişileri arıyor.

Samsung’un 49 inç büyüklüğündeki oyun monitörü hangi özelliklere sahip?

32:9 oranına sahip olan monitör, 34-inç veya 27-inç ekranlara sahip olan 21: 9 monitörlerden belirgin şekilde daha büyük. Tabanı diğer ekranların çoğundan daha da büyük ve ekranın kenarları neredeyse komik olarak öylesine uzağında. Eğer bir insan değilseniz ve kendinizi bir karasinek kadar güçlü gözlere sahipseniz bu monitörü kullanabilirsiniz.

Monitörün 3.840 x 1.080 çözünürlüğü biraz garip. Ultra geniş monitörler, karşılaştırma için genellikle 2.560 x 1.080 veya 3.440 x 1.440 piksele sahip. Bu verileri göz önüne aldığımızda çok uzun bir monitör olduğunu bir hayli görebiliyoruz. Cidden bu monitörle oyun oynayabilecek koca yürekli yiğit var mı? Ayrıca, ekranın her tarafını kolaylıkla görebilmenizi sağlayan derin bir eğriye (1800R) sahip. Fakat görüş açısı nedeniyle kabiliyet için insanüstü bir yetenek gerekebilir. Ekranda iki HDMI bağlantı noktası ve iki DisplayPort bağlantısı bulunuyor. Arka kısımda üç bağlantı noktası bulunan bir USB 3.0 girişi yer alıyor. Ekrandaki konfigürasyon menüsü de bugün diğer monitörlerde gördüğümüzün bir adım ötesinde bir adım. Geniş, okunması kolay ve çeşitli ayarlara nasıl ulaşacağını açıkça yardımcı oluyor.

Daha çok oyun kısmından söz etsek ise de ekranın geniş olması birçok konuda büyük nimetler sunuyor. Samsung‘un yeni ekranında oyun oynamaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Video ve ses düzenleme için zaman çizelgesine dayalı uygulamalarda çalışmaya ihtiyaç duyan içerik oluşturanlar için çok yararlı olabilir. Yinede ekranın boyu enine oranla düşük olması hayal kırılığına uğratıyor. Özellikle normal kullanımlarda internet üzerinde gezinirken bizlere bazı dezavantajları peşinde getirecek.

Monitörün fiyatı ne kadar?

1,499 dolarlık Samsung‘un 49 inçlik oyun ekranı ultrawide(geniş görünümlü) monitörlerle şaşırtıcı derecede rekabet içinde. Dell‘in en yüksek çözünürlüğe sahip 34 inçlik Alienware ekran aynı fiyata da satılabiliyor. Aynı zamanda LG‘nin en yeni model şu an sadece 1.000 dolara satılıyor. Normal boyutlu oyun ekranlarından çok tuhaf, ancak çift veya üçlü monitör kurulumunu yapmaya çalışıyorsanız bunlar çok daha pahalıya mal olmayacak. Ayrıca ekstradan sunduğu benzersiz özellikleriyle biden çok monitör sistemi düşünenler için seçilebilir alternatif olarak görebiliriz.


Samsung 49 inç büyüklüğünde oyun monitörü yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter Sayesinde İlk Kez 360 Video Apple TV’ye geldi Manzara fotoğrafçılığı için 10 altın kural E Okul Not Bilgilerini Görme Yöntemi Ortaya Çıktı Çin fosil yakıtın sonunu getirecek adımlar atıyor Arkadaşlarınızı Fake İnstagram ile Trolleyin! SoftBank 30 yıl içinde 10.000 IQ’lu yapay zeka hedefliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır