Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı

Ana Sayfa » Gündem » Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı
Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı

Samsung Electronics Co Ltd, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı iki günlük zirveden önce, ABD’de fabrika açacağını açıkladı.

Şirket, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in‘in ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı iki günlük zirveden önce, 30 yılı aşkın bir süredir ilk ABD elektrikli aletler fabrikasını açacağını açıkladı. Şirket, iki günlük zirvenin önünde siyasi açıdan hoş bir yatırım olacağını açıkladı.

Samsung ne kadar yatırım ve kaç kişilik iş imkanı sağlayacak?

Güney Carolina’daki Newberry Bölgesi’ndeki 380 milyon dolarlık tesis, önümüzdeki yılın başlarından itibaren çamaşır makinesi ve diğer cihazları üretecek. Ayrıca 2020 yılına kadar yaklaşık 1.000 iş imkanı yaratacağı düşünülüyor.

ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross Çarşamba günü yaptığı yatırıma “harika haberler” olarak nitelendirdi. Trump, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Samsung‘un böyle bir yatırım düşündüğünü söylediğinde “Teşekkürler, @Samsung! Sizi aramızda görmekten çok mutluluk duyacağız!” dedi.

Samsung‘un yatırım haberi, Güney Kore‘nin en büyük işletme lobisinden alınan bir açıklama ile takip edildi. 52 şirket önümüzdeki beş yıl boyunca ABD‘ye toplam 12,8 milyar dolar yatırım yapmayı planladı. Bunun nedeninde Amerika’nın yapmış olduğu gizli baskılarda yer alabiliyor.

Önerilen haber;

WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi

 


Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018 YouTube’da Canlı Yayın İçin Sınırlama Düştü Vietnam, Bitcoin’i Geçerli Para Birimi Olarak Tanıyacak E-Spor, 2024 Paris Olimpiyatlarında Yer Alabilir! Nissan Yelken Takımı denize çıktı Milli Takım, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Finalde!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır