Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı

Ana Sayfa » Gündem » Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı
Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı

Samsung Electronics Co Ltd, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı iki günlük zirveden önce, ABD’de fabrika açacağını açıkladı.

Şirket, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in‘in ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı iki günlük zirveden önce, 30 yılı aşkın bir süredir ilk ABD elektrikli aletler fabrikasını açacağını açıkladı. Şirket, iki günlük zirvenin önünde siyasi açıdan hoş bir yatırım olacağını açıkladı.

Samsung ne kadar yatırım ve kaç kişilik iş imkanı sağlayacak?

Güney Carolina’daki Newberry Bölgesi’ndeki 380 milyon dolarlık tesis, önümüzdeki yılın başlarından itibaren çamaşır makinesi ve diğer cihazları üretecek. Ayrıca 2020 yılına kadar yaklaşık 1.000 iş imkanı yaratacağı düşünülüyor.

ABD Ticaret Sekreteri Wilbur Ross Çarşamba günü yaptığı yatırıma “harika haberler” olarak nitelendirdi. Trump, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Samsung‘un böyle bir yatırım düşündüğünü söylediğinde “Teşekkürler, @Samsung! Sizi aramızda görmekten çok mutluluk duyacağız!” dedi.

Samsung‘un yatırım haberi, Güney Kore‘nin en büyük işletme lobisinden alınan bir açıklama ile takip edildi. 52 şirket önümüzdeki beş yıl boyunca ABD‘ye toplam 12,8 milyar dolar yatırım yapmayı planladı. Bunun nedeninde Amerika’nın yapmış olduğu gizli baskılarda yer alabiliyor.

Önerilen haber;

WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi

 


Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı TwitchCon 2018 için tarih ve yer onaylandı Asgardia, Uzaya Dosya Gönderme İmkanı Sağlıyor Facebook Marketplace bünyesinde araba satışı başladı NASA astronotu 50 yıldır bu fotoğrafın sırrını sakladı 12 Yıl Aradan Sonra Evil Genius 2 Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır