Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir
Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir

Samsung, yeni bir biyometrik güvenlik özelliği sunmak için avuç içi tarama patent başvurusunda bulundu.

Akıllı telefonlarımızdaki biyometrik güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda aklımıza ilk gelen parmak izi taraması geliyor. Dahasında iris taraması ve son zamanlarda yüz tanıma (en azından daha öncesine göre geliştirilmiş bir sürüm) var. İlk başta LG G6 gibi parmak izi tarayıcısına sahip telefonlara iyice ısındık. Daha sonrasında gözümüzü iris taramalı Samsung Galaxy S8‘e teslim ettik. Yakın süreçte de iPhone X‘in telefonunun yüz taraması ile açılmasına izin verdik. Bir sonraki hamle avuç içi taraması olarak gözükmekte ve şuan patent başvurusu yapılmış bulunmakta.

Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik hangi işlevde kullanılacak?

Samsung avuç içi tarama patenti

CNET tarafından keşfedilen patent başvurusunda, Samsung, akıllı telefonlarımızı kullanarak avuç içimizi tarayarak güvenlik konusundaki beklentileri maksimum seviyeye ulaştırmaya çalışılıyor gibi. Temelde patent, sandığımız gibi telefonumuzda temel bir güvenlik sağlamayacak. Mevcut güvenlik yöntemlerini değiştirmek yerine, yardımcı önlem olarak kullanılacak. Daha doğrusu telefonunuza ve içeriğine başka bir koruma katmanı eklemek için halihazırda bulunan diğer sistemleri destekleyecektir.

Şuan için patenle ilgili ayrıntılı bir bilgi yer almasa bile iPhone X gibi derinlik taramasının yanı sıra avuç içimizdeki kırışık noktalar ve çizgileri hesaba katarak bir güvenlik duvarı oluşturabilir. Henüz ayrıntılı bilgi için çok erken bir süreç.

 


Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Android O, Sistem Güncellemeleri Durdurmanıza İzin Verecek Chrome 56 Yeni Özelliklerle Geliyor Despacito Adlı Şarkıyı Birde Türkçe Haliyle Dinleyin Ünlülerin Instagram Üzerinden Kazandığı Paralar iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu SsangYong’un Yeni XAVL ve G4 Rexton Konspeti, İstanbul Auto Show 2017’de Tanıtıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır