Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak
Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak

Samsung, Sony‘den sonra Galaxy S9 cihazının kamerası için 1.000 fps‘lik bir video kaydı yapılabileceği bildirildi.

Samsung, Galaxy Note 8‘i piyasaya sürdükten sonra ilgiler yine çıkacak olan Galaxy S9 cihazına yöneldi. Gün geçtikçe de yeni cihaz için detaylar artıyor. Kasım ayında seri üretime geçileceği söylenen cihaz hakkında bu kadar bilginin ortaya çıkması da diğer şirketler gibi Koreli şirketin göz kamaştırmak amaçlı yaptığı küçük bir oyun.

Samsung, Galaxy S9 cihazında 1.000 fps’de video yakalamak DRAM çipi  kullanacak

Dahası, şirket “üç katmanlı görüntü algılayıcı” üzerinde çalışıyor. Normal bir ayarda, fotoğraf çekiminden sorumlu bir kamera sensörüne ve bir mantık kartına sahipsiniz. Mantık tahtası görüntüyü sensör aracılığıyla alır, biraz matematik yapar ve gördüğünüz şeyi telefonunuzda saklanan verilere dönüştürür. Büyük telefon üreticisi bu nedenle, 1.000 fps’de video yakalamak için kameraya bir DRAM çipi ekliyor.

Sony için de bu konuya yer açarsak, bu yeni üç katmanlı sensörleri ticarileştiren ilk şirket oldu. Ayrıca  Sony Xperia XZ Premium, 720p’de 960 fps’e kadar video yakalayan bir kameraya sahip.

Samsung‘un bu özellik için haber alması gibi bir şey oldu. Şirket, teknolojiyi taklit etmek istese de süreç çok farklı. Sony‘nin süreci daha ucuz ve daha kolay üretiliyor ancak Sony‘nin, süreci kullanma konusunda Sony telif ücretleri ödememek istediği söyleniyor. Samsung‘un yöntemi daha fazla maliyete sahip olsa da, pozitif yönler var. Çünkü Koreli şirket üretmiş olduğu kameralarda diğer markalara göre daha kaliteli çekim sağlayacak özel yetenekler katıyor. Ayrıca, şirketin süreci daha iyi performans sunabileceği de bildirildi, ancak henüz bununla ilgili spesifik bir bilgiye sahip değiliz.


Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi Google Maps’e Harika Güncelleme! Güne Başlamanın En Huzurlu Yolu : Sleep as Anroid Instagram, kullanıcıların ilgisini çekecek özellikler getiriyor Apple MacBook aşırı ısınma durumları için yapılacaklar LG G8S ThinQ özellikleri – fiyatı nedir? İşte detaylar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır