Samsung Galaxy S9 satışları şirketi hüsrana uğrattı

Ana Sayfa » Gündem » Samsung Galaxy S9 satışları şirketi hüsrana uğrattı
Samsung Galaxy S9 satışları şirketi hüsrana uğrattı

Güney Kore‘de ki Samsung Galaxy S9 satışlarına ait ortaya çıkan veriler Samsung‘u hüsrana uğrattı.

Geçmişte Apple ve Samsung‘un yeni amiral gemisi telefonları piyasaya sürdüğü zaman, bir öncekine göre neredeyse bir başarı garanti ettiler. Ancak sektörde artan telefon modellerinden ve fiyatlandırmalardan dolayı bir zamanlar kırmış olduğu satış rekorlarını göremeyecek gibi görünüyor. Konu olarak da Güney Kore‘de, Galaxy S9‘un Samsung‘un beğeneceği gibi satmadığı anlaşılıyor.

Samsung Galaxy S9 iki ay içinde 707 bin adet satış gerçekleştirmiş

ETNews’in raporuna göre, Galaxy S9‘un Güney Kore‘deki satışlarının yıldızdan daha az olduğu anlaşılıyor. Raporda, Samsung‘un geçtiğimiz iki ay içinde Samsung Galaxy S9 cep telefonunun 707 bin adetlik satışını gerçekleştirdiği ülkenin en büyük üç şirketinden alınan rakamlardan bahsediliyor. Sadece ülke çapında bir veri olsa da ve dünya genelinde tahmini rakamı düşünürsek azımsanmayacak bir rakam elde etmiş olsalar da bir önceki amiral gemilerine göre ekstra bir başarı elde edemedikleri görülüyor. Ancak asıl olarak Güney Kore merkezli bir şirket olarak kendi ülkesinde bir değer görememesi üzmüş olmalı.

Rapor, son dört ay içinde satılan 475.000 adede kadar satış yapmayı başarmış iPhone X satış rakamlarına da değiniyor. Anonimlik durumundan söz eden yerel bir telekomdan bir yetkili, “Samsung da dahil olmak üzere, rakipleri tarafından yeni bir telefon lansmanı yapılmadığı göz önüne alındığında, ayda 70.000 birim satışın son derece düşük olduğu düşünülüyor.”

Satışların neden düşük olabileceğine dair herhangi bir sebep yok. Ancak Apple ve Samsung‘un yıllardır fiyatlandırmalarını sürekli olarak artırdığını gördük. Bu durum, Çin’deki rakiplerin ucuza telefonları sunması ile satış artışının yaşanması mümkün oluyor.


Samsung Galaxy S9 satışları şirketi hüsrana uğrattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor Şap Makinesi ve Kullanılan Teknoloji Gears of War 4’e Büyük Güncelleme Battlefield: Bad Company Xbox One’a Geliyor iOS 10.3 Güncellemesi Geldi Facebook, Spam Paylaşımlara Karşı Yeni Algoritma Getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır