Samsung Galaxy S9+’ın yapım maliyeti bildirildi

Ana Sayfa » Gündem » Samsung Galaxy S9+’ın yapım maliyeti bildirildi
Samsung Galaxy S9+’ın yapım maliyeti bildirildi

Samsung Galaxy S9+‘ın yapımına 379 dolar maliyeti olduğu bildirildi.

Samsung‘un en yeni akıllı telefonları ucuz değil. Ancak tamamen malzeme maliyetine bakacak olursak, Samsung oldukça etkileyici kar marjlarını çekiyor olabilir. Bu, analizlerine dayanarak TechInsights’ın (GSMArena aracılığıyla) bir raporuna göre, Galaxy S9+‘ın 379 dolar bir maliyete inandığı sonucuna varıldı.

Bunu da diğer telefonlarla karşılaştırıldığında ilginç bir sonuç ortaya çıkıyor. Note 8, 369 dolar, Galaxy S8+, 343 dolar, iPhone 8 Plus, 324,50 dolar ve iPhone X ise 389,50 dolar bir fiyatla en pahalı olanı oldu. Elbette bu fiyatların hiçbiri resmi değil, çünkü ne Samsung ne de Apple‘ın masraflarını kamuya açıklayamayacağından eminiz.

Samsung Galaxy S9+’ın yapım maliyeti 379 dolar’dan daha fazla

Ancak, telefonun yapım fiyatının mutlaka Galaxy S9+‘ın toplam maliyetini yansıtmayacağı belirtilmelidir. Bunlar, Samsung‘un tedarikçileri ile olan ilişkileri ve toplu siparişlerde potansiyel indirimler nedeniyle farklı fiyatlar alabileceği için kesinlikle doğru olmayabilir.

Ayrıca, pazarlama, Ar-Ge, çalışanların maaşı, prototipleme ve daha fazlası da bulunuyordur. Bunların hepsi bir ürünün nihai fiyatlandırmasında genellikle hesaba katılır. Bu, telefonun muhtemelen 379 dolardan daha pahalı olduğu anlamına geliyor. Ancak sadece kaba bir rakam arıyorsanız, 379 dolar başlamak için iyi bir fiyat denebilir.

 


Samsung Galaxy S9+’ın yapım maliyeti bildirildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Mağazasına Büyük Soygun! Facebook Sahte Haberlere Karşı Kolları Sıvadı İnstagram’a Çevrimdışı Modu Geldi Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir Facebook İşitme Engelliler İçin Canlı Yayınlara Altyazı Getiriyor Telefondan YouTube oynatma listesi nasıl indirilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır