Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak
Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak

Samsung, Huawei‘ye Çin‘de gerçekleşen mahkeme kararıyla patent ihlallerine karşın ödeme yapacak.

Çin merkezli bir mahkeme, patent ihlalleriyle ilgili bir mahkeme gerçekleştirildi. Mahkeme kararı sonucu rakip Çinli firmaya 80 milyon yuan (yaklaşık 11 milyon euro) tazminat ödenmesi karar verildi. Şirket, 4G teknolojisinin lisanssız kullanımı olduğu yönündeki iddiaları üzerine büyük rakiplerinden olan Samsung‘a karşı dava açtı. Huawei Device Co Ltd, 50.000‘den fazla teknolojik patent sahibi olmasıyla Samsung‘un, Galaxy S7 dahil olmak üzere 20 farklı telefon ve tableti izinsiz olarak ihlal ettiğinin iddiasını ortaya attı.

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon pazarında Çinli şirkete olan yerini kaybeden Samsung, Temmuz ayından bu yana altı patent ihlali iddiasıyla yargılanıyordu. Samsung‘u 11 milyon euro zarara uğratan şirket, telif hakkını ihlal etmesini durdurması emredildi.

Şirket sözcüsü BBC’ye şunları söyledi: “Huawei, mahkemenin bu davadaki kararına dikkat çekti. Şirket, başkalarının fikri mülkiyetine saygı göstermenin ve korumanın tüm şirketlerin Ar-Ge yatırımlarımıza geri dönüş yapmasını sağladığına inanıyor.” açıklamasını yaptı. Büyük zarara uğrayan firma, ne kadar zarara uğrasa da gün geçtikçe çıkarmış oldukları cihazlar ilgi çekiciliğini asla yitirmiyor.


Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp Veri Paylaşımını Engellemek Bağlandığı Wi-Fi yüzünden 100 bin euroluk Bitcoin’ini kaptırdı GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! Duolingo Japonca Dil Kursu Tüm Kullanıcılar İçin Geldi Rus Bilgisayar Korsanları 1000 İngiliz Milletvekilinin E-posta Adreslerini Ele Geçirdi Fortnite 3.Sezon Battle Pass içeriği ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır