Samsung Note 7 İle Uçuş Yasağı!

Ana Sayfa » Gündem » Samsung Note 7 İle Uçuş Yasağı!
Samsung Note 7 İle Uçuş Yasağı!

Son zamanlarda Samsung Galaxy Note 7 bataryasında çıkan sorunlar ötürü Samsung ürünlerini çekme aşamasına gelmiş durumda. Bazı firmalar ise güvenlik amaçlı tedbirini almış durumda, buna örnek ise İskandinavya Havayolları (SAS), Samsung‘un yeni çıkan telefonu Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesine yasak getirdi.

Önlemini almak isteyen, İsveç, Danimarka ve Norveç‘in ortak hava yolları olan İskandinavya Havayolları (SAS), Samsung‘un piyasaya yeni sunduğu amiral gemisi olan telefon, Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesi yasaklandı.

Bataryasındaki sorun nedeniyle uçakta olabilecek sorunlardan uzak durmak istedikleri içim Galaxy Note 7 yasaklayan İskandinavya Hava Yolları (SAS), SAS Basın Müdürü Fredik Henriksson‘un yaptığı açıklamada, Samsung Galaxy Note 7 barındıran kişilerin uçağa hiç bir şekilde binmemesini ve uçak altı bagaja verilmemesi gerektiğini altını çizdi. SAS Basın Müdürü Fredik Henriksson, bu uygulamanın uçağın yangın riskine karşı alınan bir önlem olduğunu belirterek, yolcuların güvenliği için böyle bir karara vardıklarını ve yolcuların bu duruma anlayış göstereceğine umduğunu ifade etti.

SAS Havayollarının getirmiş olduğu yasaktan sonra Norveç Hava Yolları da yolcuların Samsung Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasakladı. Samsung yeni açıklamasında iade edilen Note 7 modelleri için yeni çıkacak olan sürüm için iade etmek en iyi yol olur, patlayınca ürünü iade etmenin bir anlamı kalmayacaktır.

Samsung son yaşadığı olaylardan ne kadar moral olarak etkilense de kaybettiği paraları göz önüne koyarsak şirket son zamanların gelir çöküşünü yaşamakta.


Samsung Note 7 İle Uçuş Yasağı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi! GameX 2017 Hakkında Detaylar Yayınlandı! BMW araba abonelik hizmeti için pilot program başlatabilir Facebook yemek siparişi özelliği geldi İstanbul’da İnternet Ücretsiz Olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır