Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor
Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor

Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekrana işaret ediyor.

Genel bir söylenti, Samsung‘un katlanabilen bir akıllı telefon üzerinde çalışabileceği yönünde. Bununla birlikte, böyle bir cihazın piyasaya sürülmesinin ardından telefon üreticisi, katlanabilir ekran teknolojisini başka şekillerde de kullanmayı planlayabilir mi?

Samsung’un katlanabilir OLED ekran patenti nasıl kullanılıyor?

LetsGoDigital tarafından keşfedilen bir patente göre, belki de bir tablet daha olabilir. Site, telefon üreticisi tarafından açılan ve rulo haline getirilip yuvarlana bilen bir OLED ekranını açıklayan bir patent keşfetti. Ana görselde ki şemada görebileceğiniz gibi, ekranı dışarı çekebileceğiniz tüp, böylece kullanıcıların, oldukça büyük olabilecek iPad Pro gibi geleneksel tabletlere kıyasla daha az yer kaplamasını sağlıyor. Patent içeriğinde ayrıca cihaz üzerinde koruyan bir parmak izi algılayıcısı da kurabileceğini de açıkladı. Kullanıcılar, ekranı dışarı çıkarmadan önce parmak izlerini tarayacaklar. Yalnız bunlar sadece bir söylentiden ibaret olup Samsung‘un böyle bir cihazla karşımıza çıkacağına dair bir garanti mevcut değil.

Sonuçta, şirketin bu yıl ilerleyeceği söylenen katlanabilir akıllı telefonu görmedik; belki de şirketin bu görüntü teknolojisini nereye getireceği konusunda daha iyi bir fikir sahibi olabileceğimizi düşünüyoruz.


Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyonlarca malware saldırısının ardındaki dev botnet kapatıldı İntel’in Süper Hızlı Depolama Birimleri Geliyor Netflix İçerik Üreticilerini Zengin Edecek GameX 2017 Hakkında Detaylar Yayınlandı! YouTube Gönüllü Kahramanlar Arıyor! SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır