Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor
Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor

Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekrana işaret ediyor.

Genel bir söylenti, Samsung‘un katlanabilen bir akıllı telefon üzerinde çalışabileceği yönünde. Bununla birlikte, böyle bir cihazın piyasaya sürülmesinin ardından telefon üreticisi, katlanabilir ekran teknolojisini başka şekillerde de kullanmayı planlayabilir mi?

Samsung’un katlanabilir OLED ekran patenti nasıl kullanılıyor?

LetsGoDigital tarafından keşfedilen bir patente göre, belki de bir tablet daha olabilir. Site, telefon üreticisi tarafından açılan ve rulo haline getirilip yuvarlana bilen bir OLED ekranını açıklayan bir patent keşfetti. Ana görselde ki şemada görebileceğiniz gibi, ekranı dışarı çekebileceğiniz tüp, böylece kullanıcıların, oldukça büyük olabilecek iPad Pro gibi geleneksel tabletlere kıyasla daha az yer kaplamasını sağlıyor. Patent içeriğinde ayrıca cihaz üzerinde koruyan bir parmak izi algılayıcısı da kurabileceğini de açıkladı. Kullanıcılar, ekranı dışarı çıkarmadan önce parmak izlerini tarayacaklar. Yalnız bunlar sadece bir söylentiden ibaret olup Samsung‘un böyle bir cihazla karşımıza çıkacağına dair bir garanti mevcut değil.

Sonuçta, şirketin bu yıl ilerleyeceği söylenen katlanabilir akıllı telefonu görmedik; belki de şirketin bu görüntü teknolojisini nereye getireceği konusunda daha iyi bir fikir sahibi olabileceğimizi düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :  Honda RoboCas adındaki otonom soğutucusunu tanıttı

Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fotoğrafları İçin Bölgedeki İnterneti Kesti iPhone 8 için OLED Ekran Söylentileri Instagram kamerası Superzoom özelliği ile güncellendi İnstagram Fotoğraf Albümünü Test Ediyor En iyi USB flash bellekler 2018 Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır