Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!

Ana Sayfa » Gündem » Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!
Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Cho, Gaziantep ve Suruç olmak üzere toplamda 4 bin kapasiteli 4 okul ve 900 yatak kapasiteli bir ” Samsung Hastanesi ” yapılacağına dair bilgi verdi.

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, İtalya-Samsung ve Türkiye ortaklığı ile Gaziantep ve Suruç’ta 4 bin öğrenci kapasiteli 4 okul yapılacağını ve 900 yatak kapasiteli bir ” Samsung Hastanesi ” kurulacağını bildirdi.

” Gaziantep’e Samsung markalı bir hastane kuruluyor. İnşaat başladı. Hastanede, personelin çoğu Türk olacak. Hastane kurma fonunu Samsung’un sağladığını biliyorum. Toplam 4 okul yapılacak. Bunlardan 2’si Gaziantep’te, 2’si Suruç bölgesinde olacak. Gaziantep’teki okulların birinin ekim ayında açılışı yapılacak. Her bir okul bin öğrenci kapasiteli olacak. ” dedi.

Büyükelçi Cho, önümüzdeki yıllarda 6 adet sağlık merkezi kurmayı hedeflediklerini ama heniz ne kadar büyük ölçekli olacağı hakkında karar vermediklerini söyledi.

 


Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: WhatsApp çöktü mü? WhatsApp’ta mesajlar neden gitmiyor? Scooby Doo Papa videoları sosyal medyayı kasıp kavuruyor Facebook Görüntülü Sohbet Cihazı Üzerinde Çalışıyor HP, 50.000 dizüstü bilgisayarının pillerini geri çağırdı 8 GB RAM’a Sahip Le S2 Google Maps’e Harika Güncelleme!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır