Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!

Ana Sayfa » Gündem » Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!
Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak!

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Cho, Gaziantep ve Suruç olmak üzere toplamda 4 bin kapasiteli 4 okul ve 900 yatak kapasiteli bir ” Samsung Hastanesi ” yapılacağına dair bilgi verdi.

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, İtalya-Samsung ve Türkiye ortaklığı ile Gaziantep ve Suruç’ta 4 bin öğrenci kapasiteli 4 okul yapılacağını ve 900 yatak kapasiteli bir ” Samsung Hastanesi ” kurulacağını bildirdi.

” Gaziantep’e Samsung markalı bir hastane kuruluyor. İnşaat başladı. Hastanede, personelin çoğu Türk olacak. Hastane kurma fonunu Samsung’un sağladığını biliyorum. Toplam 4 okul yapılacak. Bunlardan 2’si Gaziantep’te, 2’si Suruç bölgesinde olacak. Gaziantep’teki okulların birinin ekim ayında açılışı yapılacak. Her bir okul bin öğrenci kapasiteli olacak. ” dedi.

Büyükelçi Cho, önümüzdeki yıllarda 6 adet sağlık merkezi kurmayı hedeflediklerini ama heniz ne kadar büyük ölçekli olacağı hakkında karar vermediklerini söyledi.

 


Samsung, Türkiye’de Okul ve Hastane Yapacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak Facebook toplu sayfa silme işlemi nasıl yapılır? Samsung’un Note ve Akıllı Hoparlör Patenti Ortaya Çıktı Instagram en çok takipçisi olan ünlüleri açıkladı IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Facebook hikayeleri reklam görüntülemeye başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır