Samsung’dan Apple İçin Büyük Yatırım

Ana Sayfa » Gündem » Samsung’dan Apple İçin Büyük Yatırım
Samsung’dan Apple İçin Büyük Yatırım

Samsung her zaman ki gibi büyük markalara parça tedarik etmeye devam ediyor.

Teknoloji devleri arasında her ne kadar sıkı bir rekabet olsa da çoğu zaman karşılıklı olarak ticaret işlemlerinin gerçekleştiği haberleri ortaya çıkarıyoruz.Bu sefer Apple, iPhone 8 için OLED ekran tedarikçisi olarak Samsung’u seçti.En büyük tedarikçilerden olan Samsung’un bu tür anlaşmalarda sıkça adını duyuyoruz.Bunun sebebi ise kendi akıllı telefonunu üretmesinin yanı sıra kendi işlemcisini, ekranını ve hafıza teknolojilerini de geliştiriyor.Bu sayede en büyük rakiplerine bile kendi teknolojisini satarak gelirini katlıyor.

Samsung ile anlaşma yapan Apple yeni çıkaracağı iPhone 8 için OLED ekran satın alacak.Bu anlaşma iPhone 8 hakkında bir sızıntıya neden oldu.iPhone’un bu yıl 3 farklı modelle geleceği ve bu modellerden sadece birinde OLED ekran kullanılacağı iddiaları uzun bir süredir konuşuluyor.Fakat gelecekte tüm modellerinde OLED ekran kullanılacağı konuşuluyor.

Samsung Apple İçin Yeni Bir Fabrika Açacak

Kore’den gelen bilgilere göre, Samsung üreteceği OLED ekranlar için 21 milyar dolar harcayarak, Apple’a üreteceği OLED ekranlar için ayrı bir fabrika açacak. Gelen bilgilere göre, 2019 yılına kadar bu fabrikadan sevkiyat yapılmayacak ve mevcut tesislerin aylık 135 bin panel sayısını 207.000’e çıkartılacak.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Samsung’dan Apple İçin Büyük Yatırım - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu Netflix masaüstü kullanıcıları için harika özelli deniyor Fortnite Battle Royale, 4 günde 1.5 milyon dolar kazandı GüestGo III ünlü Twitch oyuncularını ağırlayacak Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği getirecek Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır? 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır