Seagate 16 Terabaytlık Sabit Disk’ini Piyasaya Sürecek

Ana Sayfa » Donanım » Seagate 16 Terabaytlık Sabit Disk’ini Piyasaya Sürecek
Seagate 16 Terabaytlık Sabit Disk’ini Piyasaya Sürecek

Seagate üretmiş olduğu 16 Terabaytlık sabit diskini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Son on yılda dünya çapında teknoloji diğer yıllara göre bayağı hız aldı ve bir çok alanda gelişmeler sağlandı. Özellikle bilgisayar alanında bir çok gelişim sağlandı ve yeni teknoloji alanları bile doğdu denebilir. Bu konu farklı bir konuda incelenecek olursa Seagate, disk üreticilerinden olup, son yıllarda popülerliğini koruyan sayılı disk üreticilerinden denebilir.

Şirket geçtiğimiz yıl 10 TB sabit diskiyle bir haber yaptı ancak şirket açıkça durmak bilmiyor. Şirket 2018’de 16 Terabaytlık sabit disk çıkarmayı planlıyor. Ortaya çıkan haberlere göre şirketin 16 TB HDD‘si olduğu ve gelecek yıla kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Aslında şirketin üretmiş olduğu daha büyük diskler bulunuyor. Örneğin 60 TB SSD‘si bulunuyor fakat SSD katı hal sürücüsü, HDD manyetik disk sürücüsü fakat HDD tarafından bakarsak bu zamana kadar oluşturulmuş en büyük manyetik disk sürücüsünün üreticisi olacak.

16 TB’lık sabit disk 3,5 inçlik bir sürücü olacağından söz ediliyor. Bu da büyük ihtimalle normal masaüstü bilgisayarlarla uyumlu bir hale gelmesi bekleniyor. Fiyatı şuan belli olmasa da 10 TB sabit diskinin 534.99 dolar fiyatına sahip olduğunu düşünürsek cebimizi bayağı yakacağını göz önünde bulundurmak gerek.

 


Seagate 16 Terabaytlık Sabit Disk’ini Piyasaya Sürecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Pencil desteği ile daha ucuz 9.7 inç iPad gelecek Logitech ve Multiplayer’dan Video Yarışması! Türkiye Yarışta nedir? Türkiye Yarışta nasıl indirilir? Çin 30 Futbol Sahası Büyüklüğünde Uzaylıları Aramak İçin Bir Radyo Teleskop İnşa Ettier İnternetten Para Kazanma Yolları Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır