Shazam filminin çekimleri başladı

Ana Sayfa » Sinema » Shazam filminin çekimleri başladı
Shazam filminin çekimleri başladı

DCEU‘nun gelecek filmlerinden biri olan Shazam‘ın çekimleri bugün itibari ile başladı.

Oyuncu kadrosunun bir bölümü açıklanan filmin çıkış tarihi ise 5 Nisan 2019 olarak belirlendi. Filmde ünlü aktörlerden Dwayne Johnson, Asher Angel, Zachary Levi, Mark Strong ve aktris Grace Fulton yer alıyor. Dwayne Johnson Black Adam karakterini, Zachary Levi ise Shazam’ı canlandıracak. DCEU‘da şimdiye kadar Man of Steel, Suicide Squad, Wonder Woman, Justice League filmlerini izlemiştik. Bundan sonra gelmesi planlanan filmler arasında ise Flash, Batman, Aquaman, Green Lantern Coorps, Wonder Woman 2 ve Cyborg yer alıyor.

Shazam Kimdir ?

Bu isim, Fawcott Comics tarafından 1939 yılında Bill Parker tarafından Captain Thunder adıyla oluşturulan bir karakter. Daha sonra DC karakterin haklarını aldığında ismini Shazam olarak değiştirmiştir. Billy Batson’ın Mary Batson adında kız kardeşi vardır ve o da Mary Marvel olarak geçer ancak New52 serisinde karşımıza Mary Bromfield adı ile Billy’nin üvey kardeşi olarak çıkmıştır. Bu sihirli sözcüğün anlamını aşağıdaki görselde görebilirsiniz. Görüldüğü üzere süper kahramana mitlerdeki bazı Tanrıların isimlerinin verildiği görülüyor. Ve sihirli kelimeyi söylediğinde küçük bir çocuk olan Billy Batson’dan yetişkin birey olan kahraman karaktere dönüşüyor dönüşüyor. Öncelerinde bir çizgi romanda ibaretken diğer kahramanlar gibi filmi çekilmesi açığı kapatılacak gibi görünüyor.

Shazam açılımı nedir

 


Shazam filminin çekimleri başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SoftBank 30 yıl içinde 10.000 IQ’lu yapay zeka hedefliyor Kalbi Olan Robot : Pepper Nokia’nın 37 Dolarlık Yeni Telefonu : Nokia 216 Bağlandığı Wi-Fi yüzünden 100 bin euroluk Bitcoin’ini kaptırdı Apple iPhone 8 3B Yüz Tanıma Teknolojisi İle Gelebilir The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır