Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı

Ana Sayfa » Gündem » Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı
Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı

Silk Road kurucusu Ross Ulbricht ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Türkçesi İpek Yolu olan derin internet sitesi, zamanında popüler uyuşturucu satışları, gibi bir çok hizmetin barındırdığı bir satış ağıydı. 2011 kurulan site, kısa süre içerisinde karmaşık bir şekilde dünyaya yayıldı. Açıldığı günden bu yana binlerce illegal işle uğraşan kaçakçıların uğrak ve işlek olarak kullandığı sitenin sahibi geçen yıldan önce yakalanmıştı. Biraz daha ayrıntıya girersek sitenin sahibi Ross Ulbricht, 2013 yılında bir kütüphanede yakalanmıştı. Site 2011 yılından 2013 yılına kadar 1,2 milyar dolar satış gerçekleşmiş ve bundan 18 milyon dolar pay elde etmişti.

2015 yılında 30 yıldan başlayan hapis cezası düşünülen Ross Ulbricht, ömür boyu hapisle de yüz yüzeydi. Ulbricht cezasının mantıksız olduğunu söyledi. Web sitesinde 2011 yılında web sitesi oluşturulmasının yasadışı uyuşturucu endüstrisini daha güvenli hale getirdiğini belirti. Sokaklardan alışveriş yapılmasını ve tercih edilen alıcıları ve satıcıları daha az güvenilir addedilenler den daha fazla tanıtmak için bir geri bildirim sistemi uyguladığını belirtti.

Ayrıca Ulbricht, cinayete teşebbüsden de sorgulanıyor. Lynch 31 Mayıs’ta çıkan belgelerde şunları yazdı: “Cinayetlerin emri için bir bilgisayar kullanarak ödenen gerçek şiddetten uzak durmayı başarabilmesi, hafifletici değildir.” Lynch, ayrıca şunları kaydetti: “Ulbricht’in siteyi, daha prototipik bir uyuşturucu şapkalı gibi kişisel olarak değil, bir bilgisayarın arkasından işletmesi, suçunu daha az ciddi veya daha az tehlikeli yapmaz.”

Ulricht, 2014‘te Silk Road‘u kurma davasında erken bir tarihte itiraf etti. Dread Pirate Roberts olarak bilinen anonim kurucu, kısa süre içerisinde şöhrete kavuşan siteyi bilinmeyen kişilere teslim ettiğini iddia etti.

Silk Road kurucusu yazdığı mektupta şaşırtıcı cümleler içeriyor!

Ulbricht, cezasını indirmek, amacının kötü olmadığını göstermek için mektupta şunları söyledi: “Silk Road‘u ortaya çıkarttım çünkü. İnsanların, başkalarını incitmediği sürece istediği her şeyi alıp satma hakkına sahip olduğuna inandım. Silk Road kurunca öğrendim ki insanlara özgürlük verirken ne yapacaklarını bilemezsiniz. İpek Yolu, çok pişman olduğum çok saf ve pahalı bir fikir gibi geldi. ”

Annesi pes etmeyeceğini söyledi

Free Ross kampanyasını yürüten Ulbricht’in annesi Lyn, yaptığı açıklamada şok olduğunu, Ross’un cezalandırıldığı günü tekrar yaşadığını hissettiğini söyledi. Ayrıca ne olursa olsun yılmayacağını, Ross’un hapisten çıkana kadar savaşmayı bırakmayacağını da belirtti.


Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht Müebbet Hapsine Çarptırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bold Pilot atının sahibi Halis Karataş kimdir? Kaç yaşında, nereli? Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı Fortnite’ın yeni güncelleme detayları ortaya çıktı Spotify’ın Üst Düzey Yöneticilerinden Biri Terör Saldırısında Vefat Etti Xiaomi 2018 için 100 Milyon Akıllı Telefon Satışını Hedefliyor Apple ürünlerinin ortalama ömrü açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır