Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu

Ana Sayfa » Tüketici Elektroniği » Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu
Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu

Amazon‘un yaklaşık 2 yıl önce duyurduğu Alexa bu kez iPhone‘larda kullanılacak.Amazon’un kişisel asistan olarak kullanıma sunduğu Alexa’nın kullanım alanları son yıllarda oldukça genişlemişti.Siri‘nin önemli rakiplerinden biri olan Alexa iPhone’larda kullanılabilecek.

Sesli komutlar ile çalışan bu asistan alarm kurmak,müzik çalmak,yapılacaklar listesi hazırlamak,hava ve trafik durumunu bildirmek gibi birçok özelliği sesli komutlar sayesinde gerçekleştirebilecek.Amazon‘un resmi uygulaması ile tüm bu özellikler uygulama sayesinde cihaza getirilecek.Yayınlanan güncellemeden sonra Amazon uygulamasına ufak bir mikrofon ikonu eklenerek sesli komutlar ile aramalar yapmayı ve siparişleri takip etmeyi uygun hale getiriyor.Tabi ki özellikler sadece bunlar ile kısıtlı kalmıyor.Kullanıcılara sunulan özellikler Apple’ın kişisel asistanı olan Siri ile yarışabilecek düzeyde.

Siri ile tam anlamıyla mücadele edemez tabi ki de.Gerek Siri’nin sistem entegrasyonu gerekse daha kolay erişim fırsatının olması Siri’yi Alexa’dan bir adım öne atıyor.Eğer Amazon Echo sahibiyseniz bu güncelleme ile Alexa’nın kullanım açısı oldukça genişleyerek yapılabileceklerin sayısı daha da artıyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Siri’ye Büyük Rakip: Alexa iPhone’larda Kullanıma Sunuldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı Samsung Amerika’da Fabrika Açacağını Açıkladı FSM Vakıf Üniversitesi Siber Güvenlik Kampı Düzenliyor! PUBG 100.000 kişiyi oyundan banlayacak Nimbus Data, dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır