Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti

Ana Sayfa » Teknoloji » Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti
Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti

Sony en iyi kameraya sahip mobil cihazları üretmede üstüne tanımıyor. Teknoloji devi Sony, 1000 Fps‘de video kaydı yapabilen akıllı telefonlar için yeni bir CMOS sensörü geliştirdi.  Bu kameranın kendi DRAM belleği bulunuyor. Bu, süper yavaş hareket seviyelerini kaydetmek için gereken yoğun işleme olanak tanıyacak. Sensörün kendisi saniyenin 1/120’sinde 19.3 mega piksellik hareketsiz fotoğraflara sahip olabilecek. 1000 Fps video özelliği etkileyici olan 1080 p’de başlıyor olsa da, aynı zamanda 60 fps‘ye kadar 4K (3.840 x 2.160) normal hız video sunabiliyor.  Bu ayın sonundaki Mobile World Congress‘de (Mobil Dünya Kongresi) yeni sensörle ilgili daha fazla bilgi açıklamaları bekleniyor. Bu sensöre sahip telefonlarında çok yakın zamanda geliceğeni umuyoruz. Ayrıca Sony Youtube‘da 960 Fps’lik bir videoyu 15 Fps’e kadar düşürdükleri bir video yayınladı. 

Buna karşılık, Apple‘ın akıllı telefonlarında yavaş hareketli video için iPhone 5S‘den beri kullanılan benzer özellikler vardı, ancak 120fps’ye kadar yükseltebiliyordu. iPhone 6 ailesi bu hızı iki katına çıkarıp 240fps’e çıkmıştı. Ancak 720p kalitesinde çekim yapabiliyor. Sony böylece rekabette öne geçmiş oldu.


Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Akıllı Otomobillere Özel Antivirüs Elon Musk Mars’dan Snapchat atılabileceğini söyledi Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii! Türkiye’nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi Apple MacBook aşırı ısınma durumları için yapılacaklar En Çok Çalışana Sahip Teknoloji Şirketleri

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır