Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir

Ana Sayfa » Teknoloji » Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir
Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir

Bu yıl IFA 2017‘de, Sony, 6 inç çerçevesiz akıllı telefonu duyurabilir.

IFA 2017 fuarının yaklaşmasıyla akıllı telefon üreticileri akıllı telefonlarını duyurmaya hazırlanıyor. Sony de bu telefon üreticilerinin önde gelenlerinden birisi. Bu yılın trendi çerçevesiz ekranlar ve Sony‘nin ince çerçeve ile bir phablet (bkz: Akıllı telefon ile tablet bilgisayarların birleşimi için kullanılan bir kelimedir.) cihazı duyurmaya çalıştığı bildiriliyor. Yapılan haberlere göre üreticinin yaklaşmakta olan akıllı telefonun ekran panelini imalatı için Toshiba ve Hitachi ile işbirliği yaptığı bildiriliyor. Tüm sızıntılar, Sony‘nin IFA 2017 sırasında cihazı duyuracağına işaret ediyor.

Başlangıçta Android Headlines tarafından bildirilen haberler, Samsung Galaxy Note 8 ve Apple iPhone 8‘i dolaşan söylentilerin gündem yaratmış olduğu zaman geliyor. Her iki telefonun da çerçevesiz ekrana geçtiğini düşünürsek, telefon üreticisinin amiral gemisi, rakiplerine kıyasla avantaj sağlayabilir. Rapora göre, Sony telefona 6 inçlik bir ekranla başlayacak ve bu da onu daha çok dile getiriyor. Özellikle 6 inçlik phablet olması ilk denebilecek düzeyde. Genel boyutlar diğer Sony amiral gemileri ile aynı kalabilir. bu da bir pipet yerine bir akıllı telefon olarak kullanımını daha kolay hale getirir.

Sony

Yeni Sony akıllı telefonun JDI’nın paylaşımına göre yeni çıkardığı 18: 9 boyutlu ekran ile birlikte geleceği bildiriliyor. Haberlerle birlikte, raporda yaklaşan cihazın prototipi olacağı yönünde söylentiler de yer aldı. Resim amiral gemisinin sadece önünü gösteriyor. Görsel yeni ekran duyurusu yapılırken JDI tarafından önceden paylaşılanla aynı.

Ayrıca şirketin Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia Z4 Tablet ve Xperia Z3 + cihazları Android Nougat 7.1.1 güncelleştirmesini alıyor.

Yapılan haberlerde cihazın ekranın altında parmak izi algılayıcısına geçiş yapma söylentileri yer almıyor. En yeni amiral gemisi, arka tarayıcıyla veya cihazın kenarlarındaki güç / kilit açma düğmesinin altındaki tarayıcıyla gelebilir. Akıllı telefonun metal çerçeveli, tümü cam gövdeye sahip olduğu söyleniyor, yani kablosuz şarj kabiliyetine ima ediyor. Ayrıca ultra ince olması bekleniyor.

Sony, tanıtacağı cihaz ne gibi özelliklere sahip?

Sadece erken söylentiler olmasına rağmen, sızıntılar telefonu diğer amiral gemilerden farklı kılıyor. Şirketin amiral gemisi akıllı telefonunun şu anda çoğu amiral gemisi akıllı telefonuna güç veren Snapdragon 835 SoC ile birlikte gelmesine rağmen özelliklerle ilgili hiçbir bilgi yok. Ayrıca 4GB veya 6GB RAM de oynayabilir. Arka bölümde çift kamera yerleşmiş durumda. Telefon üreticisinin akıllı telefonları için su geçirmezlik belgesini uzun zamandır uyguladığını göz önüne alındığında, telefon suya dayanıklı ve tozlara dayanıklı bir cihaz olacağı düşünülmekte. Akıllı telefon, Sony‘nin özel UI’sını Android Nougat 7.0‘ın üstünde çalıştıracak.

 


Sony, 6 İnç Çerçevesiz Akıllı Telefonu Duyurabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yandex’in Otonom Aracı Piyasaya Çıktı WhatsApp Müşteri Hizmetleri Uygulamasını Başlatacak Gelecek büyük Windows 10 güncellemesi için isim belirlendi Türk Fenomenlerin İnstagram Hesapları Çalındı! Firefox OS, Geliştirilmesi Sonlandırıldı Snapchat oyun platformu hizmete sunulacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır