Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanıyor

Ana Sayfa » Gündem » Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanıyor
Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanıyor

Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanma kararı aldı.

Sosyal medya ölçüm platformu Sosyal medya ölçüm platformu Klout, ana şirketi Lithium Technologies‘in bu ayın sonunda hizmeti durdurmaya karar verdiğini açıkladı. İnsanların sosyal medyayı 1 ila 100 puanla derecelendiren platform, 2014 yılında 200 milyon dolar karşılığında Lithium Technologies tarafından satın alınmıştı. Ülkemizde fazla bir rağbet görmese de iş ortamları çerçevesinde yakından tanınan platformlardan birisi ve dünya çapında 620 milyon üyeye sahip.

Sosyal medya ölçüm platformu Klout neden kapatılıyor?

CEO’su Pete Hess, “Bağımsız hizmet olarak Klout‘un [Lithium Technologies] uzun vadeli stratejisiyle uyumlu olmaması nedeniyle” neden kapatılacağı sorusuna atıfta bulundu. Bazıları için net bir açıklama olmasa da geride 620 milyonluk bir üyenin barındırıldığı platformu göz önüne alsak bile “uzun vadeli” bir planın uygulanabileceği bir ekstra nitelik taşıyabilecek bir sistem sayılmayabilir. LinkedIn iş platformundaki başarısı ayrı bir yere bırakırsak sosyal medya ölçüm platformunun 200 milyon dolarlık değeri göz önüne alındığında ekstra sunulabilecek özelliklerle hem finansal hemde uzun vadeli bir plan uygulanabilir hale getirilebilinirdi. Ancak 40 kişilik bir ekip için uzun vadeli bir planın olmadığı görülüyor.

Muhtemelen yüksek bir Klout puanına sahip olmanın getirdiği tek somut faydalar, serbest ürünler, indirimler, özel etkinliklere erişim vb. avantajlar sayılabilir. Lithium, satın alma işleminden memnun gibi geliyor. Çünkü , sosyal medya ölçüm platformu şirkete “değerli yapay zeka ve makine öğrenme yetenekleri” sağladı. CEO, Lithium’un Twitter‘a dayanan yeni bir sosyal etki puanlama metodolojisinin lansmanını planladığını söylüyor. Şirketin bildirisinde bundan bahsedilmese de, 25 Mayıs‘ta şirketin sosyal medya ölçüm platformu kapatılacak.


Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor Xiaomi Black Shark ‘sıvı soğutmalı’ oyun telefonu açıklandı Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi Rusya’da Microsoft Ürünlerine Savaş! Çin 30 Futbol Sahası Büyüklüğünde Uzaylıları Aramak İçin Bir Radyo Teleskop İnşa Ettier

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır