SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor
SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor

SpaceX, uzay araçlarını tasarlayan, üreten ve fırlatan özel bir alan araştırması şirketidir. 2002’de Elon Musk tarafından kurulan şirket, şu anda üç araç ve 4000’den fazla çalışana sahiptir  ve Nasa’nın desteğini kazanmıştır.

SpaceX, gelecek yıl iki özel yolcuyu Ay’a uçuracak ve 45 yıl önce Nasa‘nın son Apollo macerasından bu yana ilk Ay’a gitme girişimini gerçekleştirecek.

Gidecek olan çift,  bir hafta sürecek olan maceraya yaklaştı ve şimdiden şirkete  önemli miktarda para yatırdı.Ve SpaceX  Ay’a uçmaya ilgi duyduklarını bildiren tek kişi olmadıklarını gösterdi.SpaceX, web sitesinde yaptığı açıklamada “Daha önce Ay’a giden Apollo astronotları gibi bu insanlarda da bulunan insanların keşif ruhu sayesinde, tüm insanlığın umutlarını ve hayallerini taşıyan uzaya gidiyor” dedi.İki kişi çeşitli sağlık ve zindelik testlerine tabi tutulacak ve bu yılın başında ilk eğitime başlayacak.

SpaceX ilk misyonunu, bu yıl insansız Crew Dragon uzay aracıyla başlatacak. Bu, 2018 yılının ikinci çeyreğinde mürettebatla birlikte gelecek.Bu görevler yürürlüğe girdikten sonra, SpaceX özel yolcuları Ay’a doğru yolculuğa çıkaracaktır. Uzay aracı, Apollo ekibi tarafından kullanılan aynı fırlatma pedinde Kennedy Uzay Merkezi‘nden kalkacak.

SpaceX ekledi: “Bu, insanlar için 45 yıl içinde ilk defa uzaya dönme fırsatı sunuyor ve Güneş Sistemi’ne öncekinden daha hızlı ve daha fazla seyahat edecekler.”


SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! Çin uzay istasyonu Tiangong-1 Pazartesi günü düşecek Facebook anketler, Twitter’ın anket özelliğini ödünç aldı Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı Sena Şener kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Babası İçin Geliştirmiş Olduğu Cihaz, Dünya Birincisi Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır