SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor

Ana Sayfa » Gündem » SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor
SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor

SpaceX Starship aracının şuana kadar hiç uçtuğunu görmedik. Ancak SpaceX Nisan ayında yapılan deneme ateşlemeleri ve testleriyle “Starhopper” henüz tamamlanmıştı. Bu nedenle ilk ticari uçuşu için bu kadar beklemek zorunda kalmayabiliriz. Şirketin ticari satışları konusuyla alakalı soruda bir yetkili 2021’deki ilk ticari görevi için uzaya göndermeyi umuyor. Endonezya’daki bir etkinlikte SpaceX‘in zaten o uçuş için üç farklı müşteriyle görüşmelerde bulunduğunu açıkladı. Muhtemelen yörüngeye uydu göndermek isteyen şirketler.

SpaceX, fırlatma sistemini Big Falcon Rocket veya BFR olarak tanıttı; üst aşaması Starship ve roket güçlendirici olarak Super Heavy olarak yeniden adlandırıldı. Rekabetçi iki yapı şu anda Teksas ve Florida’da geliştiriliyor. Son uzay aracının iki ekibin bulabileceği en iyi çözümleri bir araya getirmesi mümkün.

SpaceX Starship misyonu dışında şirket birçok proje üzerinde çalışıyor

Her iki grup arasında farklılıklar olsa da, her iki grup da 20 birim tonu jeostasyoner yörüngeye ve 100 metrik tonun üzerinde ağırlığı alçak dünya yörüngesine taşıyabilecek bir araç tasarlıyor. Şirket, sonuçta SpaceX-Super Heavy aracını Ay ve Mars’a yük taşımak için kullanmayı planlıyor. Ancak aynı zamanda araçta Dünya’ya hızlı bir şekilde noktadan noktaya yolculuklar sunmak istiyor.

Bunlardan herhangi biri olmadan önce, SpaceX fırlatma sistemini daha sıkı testlerden geçirmeli. Hofeller, önümüzdeki aylarda daha fazla fırlatma testi yapacağını belirtiyor.


SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AliExpress Türkiye Deposundan Alabileceğiniz 5 Telefon Netflix VR, Şimdi Google Play’de En Lezzetli Yemek Tarifleri Bu Adreste! 12 Yıl Aradan Sonra Evil Genius 2 Geliyor LG G7’ye ait ekran detayları ortaya çıktı Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır