v Spotify 70 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu - Webtakibi

Spotify 70 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu

Ana Sayfa » Gündem » Spotify 70 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu
Spotify 70 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu

Spotify bu yıl 10 milyon ücretli abonelik kazandırarak 70 milyon aboneye ulaştı.

Spotify‘ın müzik akışlı platformlar söz konusu olduğunda tepenin en üstünde olduğunu söylemeye gerek yok. 2017 yılına gelindiğinde şirket 60 milyon abone sahibi oldu. Dün sadece 70 milyon abone sayısını yakaladıklarını ve yaklaşık yarım yıl içinde 10 milyon abone kazanarak çok etkileyici olduklarını açıkladılar.

Bazı bağlamda Apple Müzik, muhtemelen listenin ikincisi sırasında olacağını düşünebiliriz. Aralık 2016’ya kadar uzanan rakamlara dayanılarak Apple Music’in abone sayısı 20 milyona ulaştı. Bu rakamların Apple‘ın önümüzdeki ay yer alması planlanan bir sonraki mali tablolarında güncelleneceğini bekliyoruz ancak şu an için Spotify‘in rekabetin önünde ve gerisinde kaldığı görülüyor.

 

Daha da geriye dönüp, Eylül 2016 ortasında müzik dinleme servisi, 40 milyon ödeme yapan üyeye sahip olduğunu ortaya çıkardı. Müzik dinleme servisi, Mart 2016’da, 30 milyon ödeme yapan üye olduğunu açıkladı ve Eylül ayında kilometre taşına ulaşmak için altı ay süre aldı ve yüzde 33 artış gösterdi.

Gördüğünüz gibi, platformun yüzde olarak büyümesi yavaşlıyor, ancak ödeme yapan üye sayısı arttığından bu beklenmelidir. Fakat önemli rakam, her 5-6 ayda bir yaklaşık 10 milyon yeni ücretli kullanıcı elde ettiği görülüyor.

Yıllık aboneler Spotify’da normal abonelere göre daha karlı

Şirketin rekabetçi fiyatlandırmasının bu rakamları elde etmelerine yardımcı olabileceği olasılığı var. Müzik dinleme servisinin aylık aboneliği diğer hizmetler ile aynı olmakla birlikte müşterilere yılda 99 dolarlık yıllık abonelik hizmeti sunmakta ve bu süreçte müşterilere abonelik ücretlerinde yılda 20 dolar tasarruf etmeye yardımcı olmaktadır.

 


Spotify 70 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ebola Virüsü Bulguları Kaybolsa da Maymunlarda Görülebilir! Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor Kuzey Kore, büyük Coincheck saldırısından sorumlu tutuluyor Tim Cook: Apple Sadece Zenginler İçin Ürünler Üretmiyor Xiaomi Mi Mix 2’in Çerçevesiz Ekranı Herkesi Hayran Bırakacak! Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır