Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor

Ana Sayfa » Yazılım » Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor
Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor

Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks günümüzde çokça kullanılan sanal asistanlara bir yenisini ekliyor.Şirket, sanal asistanın ismini “Barista” olarak belirlemiş. Sanal asistan, aslında bizim bildiğimiz barmen olup İtalyanca bir kelimedir. Barmenle karışmaması için bu kelime ülkemizde kabul gördü. Sanal asistan, kahve kültürünün gelişmiş olduğu ülke olan İtalya’da kahveyi hazırlayan ve sunan kişiye denir. Şirket asistanını iOS’daki çok az sayıda beta test görevlisine sunuyor. Barista, Starbucks uygulamasında siparişi konuşarak halletmenizi ve uygulamayı önceden sipariş vermek için kullanan herkes için sesli bir alternatif sağlıyor.

Yiyeceklerin ısıtılması ya da ısıtılması gibi özel talimatların yanı sıra standart içeceklerde değişiklikler de yapılabiliyor. Echo, Echo Dot veya diğer Alexa özellikli cihazlara sahip olanlar, normal Starbucks siparişini kullanıcının ziyaret ettiği son 10 Starbucks konumundan herhangi birinden gönderilmesini isteyebiliyor.  Starbucks Barista asistanı yalnızca 1.000 iOS beta test kullanıcısına sunuluyor şimdilik. Bu yaz daha geniş bir sürüm göreceğiz ve onu yıl sonuna kadar Android uygulamasıyla takip edilecek. 

Sonuç olarak şirket için zamandan tasarruf sunmamıza yarayan bir asistan sağlanacak.


Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Daniel Craig Yeni 25.James Bond Filmi İçin Geri Dönüyor Türk geliştiriciden IoT tabanlı dünyanın ilk akıllı çay demleme otomatı Apple Park Nisan’da Açılıyor Elektrikli Fayton Patentini Aldı! Sosyal medya kullanım istatistikleri – oranları 2018 Toplu SMS Fiyatları Neye Göre Değişir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır