Startup Projesi 3.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Ana Sayfa » Gündem » Startup Projesi 3.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı!
Startup Projesi 3.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Son yıllarda startup projeleri bir hayli yatırım almış durumda ve bugünlerde belli yerlere ulaşmış durumda. Özellikle Silikon Vadisi’nde oluşan startup toplulukları son yıllarda yatırım alma işleri kendini aşmış gitmiş. Brezilyada geçtiğimiz günlerde 3.1 milyon dolar yatırım alan ” DogHero ” da buna birebir örnek olarak gösterebiliriz.

DogHero’nun asıl amacı “Airbnb“nin köpek bakıcılarına uyarlanmış halidir. Köpek sahipleri güvenilir bakıcılara ulaşmasına yarayan uygulama 2014 yılından bu yana 100 bin adet köpek ile 5 bin bakıcıya hizmet vermektedir ve ülke genelinde 400 şehirde kullanılıyor .

Webrazzi‘den alınan bilgiye göre Latin Amerikalı Monashees‘in liderlik ettiği yatırım turunda 3,1 milyon dolar yatırım almayı başarmış. Fakat Brezilya’da evcil hayvanlar için  8.16 milyar dolar harcandığını ele alırsak bu yatırımın abartılacak bir yeri olmadığını anlayabiliriz. DogHero, 2 yıla kadar 2,5 milyondan fazla köpeğe ve 20 bin bakıcıya ulaşmak istediğini belirtti.

Geçtiğimiz bir kaç öncesinde de bazı yarışmalarda buna benzer uygulamalar dereceye girmeyi başarsa da Türkiye’de fazla ilgi çekeceğini düşünmüyoruz.

 


Startup Projesi 3.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Enes Batur’un yeni filmi geliyor! Dropbox halka arz edilmek üzere finansal dosyalarını paylaştı 2016 Sosyal Medya Kullanım Oranları Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar 2017 Yerli kripto parası NeXpara piyasadan çekildi Facebook Rusya’da gelecek yıl yasaklanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır