Steam Tarafından Oyun Geliştiricilerine Yeni Haber

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Steam Tarafından Oyun Geliştiricilerine Yeni Haber
Steam Tarafından Oyun Geliştiricilerine Yeni Haber

Geçtiğimiz Şubat ayında Valve, Greenlight hizmeti yerine Steam Direct adı verilen yeni bir sistemin getirileceğini yaptığı bir açıklamayla duyurdu.

Valve, Steam Direct aracılığıyla oyun yayıncılığını basitleştirme planlarını açıkladı ve bir ücret karşılığında anlaşmaya çalıştığını söyledi. Valve‘in bu açıklaması ülkemizdeki birçok yayıncıyı da yakından etkiliyor. Valve’nin Şubat ayındaki açıklamasında yaklaşık olarak bu ücretin 100 dolar – 5,000 dolar arasında değişebileceği belirtilmişti. Hem net bir ücret verememiş hem de 5000 Dolar gibi bir para ile çok tepki almıştı. Şirket, tepki çeken bu açıklama sonrası konuyu tekrar değerlendirmeye aldı.

Valve yetkilileri, dün yaptığı yeni bir açıklama ile bu ücretin yalnızca 100 dolar olacağını söyledi. Oyunun satışının 1,000 dolara ulaşması koşuluyla alınan ücretin geliştiriciye geri ödeneceği ayrıca belirtti.

Steam

Steam tarafından alınan yeni kararla kısaca ne oldu?

Önceden şirketin Greenlight hizmeti sayesinde bağımsız oyun geliştiricileri Steam kütüphanesinde yer almasını istedikleri oyunu oylamaya sunuyorlardı. Oyun yeterli oya ulaştığında ise kütüphanedeki yerini alabiliyordu. Geliştiriciler bu hizmet için Steam’e yalnızca 140 lira gibi bir miktar ödüyor ve istedikleri kadar oyun yayınlayabilme hakkına sahip oluyorlardı. Yeni gelen sistem ile birlikte artık herhangi bir oylama olmayacak. Geliştiriciler artık oyun yayınlayabilmek için oyun başına para ödemek zorundalar.


Steam Tarafından Oyun Geliştiricilerine Yeni Haber - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Haftanın Film Önerisi #6 : Whiplash Samsung QLED TV Standı Tasarlayanlara Ödül Verecek Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek Alt tuşu ile sonsuzluk işareti (∞) nasıl yapılır? Twitter, Sahte Haber ve Rahatsız Edici İçerikler için Özellik Deniyor Twitter’ın tweet fırtınası özelliği Android’e geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır