Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü
Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü

Bugün Steam‘da yaşanan ani bir sorun nedeniyle dünyaca ünlü Moba oyunu Dota 2 bugün öğleden sonra düzgün bir şekilde çalışmayıp çeşitli hatalar vermeye başladı. Valve‘nin Steam PC oyun servisi, pek çok oyuncunun sağlam bir bağlantı kurmasını engelleyen teknik sorunlar yaşıyor. Steam Status web sitesi, Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 gibi oyunların herkes için çalışmadığını, çeşitli hatalarla karşılaşıldığını ve sosyal medya oynatıcıların oyunlarının birçoğunu başlatmak için oyun platformuna bir süreliğine bağlanamadıklarını şikayet ettiğini doğruluyor.

Ayrıca bu arızanın oyun platformunun tipik salı günü bakımından farklı olduğu düşünülüyor ama daha fazla sorunun yaşanmaması için oyun platformunda çalışanlarının çalışmaları devam ediyor. Steam‘in Pc servisi kısa bir süre içinde yeniden çevrim içi duruma gelecek gibi gözüküyor.

Hatırlarsak bundan yaklaşık bir ay önce oyun platformu tamamen çökmüştü. Bir DDoS saldırı sonrası yaşanan olayda tüm dünya oyun platformuna giremez olmuştu. Saldırıdan önce bir takım söylemler yer alsa da bir kaç saat kapalı kalmasının nedeni PhantomSquad adlı hacker grubunun yapmış olduğu saldırılar sonrası bu durumun ortaya çıktığı duyulmuştu.

 


Ekleyen :İsmail YoldaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vizyona Yeni Çıkacak The Promise Filmine Tepkiler Yağıyor! Mesajlaşma uygulaması Imo, 500 milyon yüklemeyi geçti Youtube’dan Yeni Güncelleme Geldi! Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii! Razer Portal oyunculara özel Wi-Fi rounter işlevi görecek Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır