Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı

Ana Sayfa » Teknoloji » Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı
Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı

Samsung, Kaliforniya‘da kendi kendini sürüş teknolojisini test etmeye başlamak için başarılı bir izin aldı.

Haberler, Motorlu Taşıtlar Bölümü’nden Özerk Araçlar Testi programından geliyor. Samsung şu anda Apple, Waymo ve Tesla gibi diğer büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra BMW, Volkswagen, Mercedes Benz, Ford ve Honda gibi pek çok otomobil şirketi Kaliforniya‘da test için izin aldı. Büyük telefon üreticisi ise bu listede 39. şirket oldu.

Samsung, akıllı telefonları ile biliniyor ancak telefon dışında buzdolabı, depolama birimleri ve daha onlarca alanda ilgileniyor. Aslında birçok şirket sandığımızın aksine birçok alanda ilgileniyor fakat sadece baskın kalan kısmını görebiliyoruz.

Samsung, denemeler için Hyundai araçlarını kullanıyor

İzin almayı başaran şirket, araçlarını kendi kendine sürüş teknolojisi, daha iyi bir tabirle otonom araç teknolojisini test edebiliyor. 2015 yılında şirket, kendi kendini sürüş teknolojisine odaklanan yeni bir bölüm başlattı. Bu yılın başlarında, şirket, Güney Kore’de bu teknolojiyi test etmek için, Hyundai araçlarını değiştirerek benzer bir onay aldı. Şimdi, ABD‘ye yayılıyor.

Samsung, kendi kendine sürüş teknolojisini sensörlere ve yazılıma odaklıyor ve üreticilere otomobil gelişimini bırakıyor. Apple, araba projesini çöpe atıp, odaklanmayı algılayıcılara ve yazılıma kaydırdıktan sonra almaya karar vermiş olduğu yaklaşımın aynısıdır. Zaten örnekteki her iki şirket içinde araba sektörü ne kadar iyi gitmese de sensör ve yazılımlar için iyi iş çıkartacağına inanmalıyız.


Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Porsche 15 dakikalık Şarj Süresi İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Hazırlanıyor Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı hesaplama 2018 Twitter, Sahte Haber ve Rahatsız Edici İçerikler için Özellik Deniyor F klavyenin Mucidi Hayatını Kaybetti Telefondan YouTube oynatma listesi nasıl indirilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır