Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı

Ana Sayfa » Gündem » Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı
Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı

Taylor Swift‘in müzik akışı sağlayan hizmetlere geri dönüş sağlamasıyla beraber daha iki hafta olmadan 400 bin dolarlık bir kazanç elde etti.

2014 streaming hizmeti boykotundan sonra, Taylor Swift uzun aradan sonra streaming hizmeti sunan uygulamalara geri döndü. Spotify, Pandora, Tidal ve Amazon gibi streaming servislerine geri dönen dünya sanatçısı, harika bir sonuç aldı. Billboard‘a göre, şarkılar sadece iki hafta içinde 412,000 dolar kazandı.

Taylor Swift neden boykot etti?

Swift, akan şarkılara yönelik telif ücreti üzerinden 2014 yılında en çok akışlı platform bıraktı. Bu anlaşmazlık Spotify‘in reklam tabanlı oranları (sanatçılara akış başına $ .0009 ödedi) ve Premium oranları ($ .0063 ödedi) üzerinde yoğunlaştı. Sanatçı, abone olunan yalnızca Apple Music hariç olmak üzere, eski albümlerinin beşini tüm streaming platformlarından çekti.

Ardan geçen 3 yıl aradan sonra iki tarafında anlaşmaya vardığı görülüyor. Fakat avantajlı tarafı dışında dezavantajlara göz atarsak dünya sanatçısı bu bu boykotu başlatmış olmasaydı milyonlarca dolar kazanabilirdi. Çünkü sanatçı yapmış olduğu boykota son vererek sadece 12 günde 400 bin dolar kazanç elde etti. Eğer boykot etmiş olduğu 3 yıl boyunca yayınlaşmış olsaydı milyon dolarlar kazanabilirdi.


Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Destiny 2 Bu Yıl Piyasaya Sürülecek Google ve Levi’s ortaklığı sonucu akıllı ceket satışa çıkıyor Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı Netflix’in 125 milyon aboneye ulaştığı ortaya çıktı En Çok Kazanan YouTube Yıldızları Açıklandı (2016) Asgardia-1 uydusu bu ay uzaya fırlatılmaya hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır