Teknoloji Şirketleri Terörizme Karşı Bir Araya Geliyor

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Teknoloji Şirketleri Terörizme Karşı Bir Araya Geliyor
Teknoloji Şirketleri Terörizme Karşı Bir Araya Geliyor

Bir çoğunu yakından tanıdığımız bilişim önderleri olan Facebook, Microsoft, Twitter ve YouTube bir araya gelerek ortak bir sorun için çalışacaklar.

İnternet ve sosyal medya mecrası alanı her geçen gün dahada artıyor. Bu nedenle kullanımların artmasıyla da insanların eriştikleri kaynaklar ve erişim sayıları da artıyor. Bu etkileşimden bazı terörist grupları maalesef kendi amaçları doğrultusunda yarar sağlayabiliyor. Bu nedenle sorunun çözümü için Facebook, Microsoft, Twitter ve YouTube terörist organizasyonlara çeken içerikleri belirleyebilmek için bir araya gelecekler. Alınan karar ile içerikler belirlenerek tek bir havuzda toplanarak teröristlerin belirlenmesi sağlanacak. Ortaklık sayesinde tek bir havuzda toplanması ile teröristin bulunması normalden daha rahat olacak ve bu sayede fazla etkilenen olmayacak.

Yapılan bu karar Facebook tarafından kullanıcılara açıklanarak bu tarz terörizm içeriklerinin yer aldırmayacağını ve buna müsade vermeyeceğini belirtti. Terörizm içerikler belirlenecek ve her ortak kendi mecrasında uygunluk bakımından incelemeye alacak. Eğer ilkelere aykırıysa içerik tüm platformlardan kaldırılacak ve elde edilen veriler ortak havuzda toplanacak.

 


Teknoloji Şirketleri Terörizme Karşı Bir Araya Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Şimdi de Japonya’dan Vergi Cezası Yedi! Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak 300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor! Ücretsiz Turn Around Steam Key’i Facebook Rusya’da gelecek yıl yasaklanabilir Sony 1000 FPS Video Kaydı Yapan Sensör Üretti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır