Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak
Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak

Tesla, bu yıl 800 farklı perakende mağazasında güneş paneli satışı gerçekleştirecek.

Şirket, güneş enerjisi ürünlerini ana müşterilere daha fazla görünür kılmak için , Home Depot mağazalarında ABD genelinde güneş panelleri ve Powerwall pillerini tanıtmak ve satmak için belirlenmiş bir perakende alanı oluşturacak. Bloomberg raporlarına göre alanlarda 12 fitli (144  inç) ve 7 fit’lik (84 inç) ekranlar yer alacak. Bazı dükkanlar ürünlerin tanıtımını yapacak.

Tesla, çatıdaki güneş panellerini ve Home Depot‘ta güneş panelleri tarafından üretilen enerjiyi depolayan Powerwall‘u sattığı doğrulandı. Şirket bu yıl 800’den fazla perakende mağazasında güneş enerjisi üzerine ürünlerinde satış gerçekleştirecek. Powerwall adındaki enerji depolayan ürünü satacağı zincir mağazası olan Home Depot‘un ABD‘de 2.200 mağazası bulunuyor.

Tesla güneş panellerini daha uygun fiyatta olacak

Güneş paneli tesisatları ortalama olarak 10.000 ila 30.000 dolar arasında fiyattan oluşmakta. Ancak bu fiyatın, geçen ay ithal panellerde %30 oranında gümrük vergisinin sonucundan sonra yükselmesi bekleniyor. Şirket, gümrük vergisinden muaf hale getirecek olan panellerini ABD’de üretmeyi planlıyor. Ancak şirket güneş enerjisi çatısını kurmanın ortalama maliyeti belli ki primli olacak. Consumer Reports’a göre, 3.000 fitküp Solar Roof’un 73.500 dolara mal olacağını tahmin ediyor.

 


Tesla, 800 farklı mağazada güneş paneli satışı yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung büyük TV günleri başladı Huawei birkaç yıl içerisinde küresel teknoloji devi olacak! ePTTAVM üzerinden e-tanzim ile nasıl alışveriş yapılır? Google, Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatacak Ergün Güler kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Hoverboard Technologies’in Yeni Kaykayı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır