Tesla dünyanın en büyük pilini üretti

Ana Sayfa » Teknoloji » Tesla dünyanın en büyük pilini üretti
Tesla dünyanın en büyük pilini üretti

Tesla 100 gün içerisinde vermiş olduğu sözü tutarak 100 günden daha kısa süre içerisinde dünyanın en büyük pilini üretmeyi başardı.

Şirket, enerji sorunlarıyla Güney Avustralya‘ya yardım etme sözü vermiş ve 100 günün altında dünyanın en büyük bataryasını kurarak sözünü tuttu. Şirket rekor sürede dünyadaki en büyük lityum iyon pilini üretti. Şirketin CEO’su Elon Musk, sözleşme imzalandığı tarihte konuyla ilgili  spoiler bir tweet paylaşmıştı.

Yerel eyalet hükumeti, 100MW batarya takımının tamamlandığını teyit eden bir basın açıklaması gönderdi. Önümüzdeki günlerde doldurulup test edilecek. Dünyanın en büyük lityum iyon batarya Güney Avustralya’nın can sıkıcı enerji sorunlarına yardımcı olacak. Bölge, bu yaz yedek güç sahibi olacak. Tesla Powerpacks bir rüzgar santraline bağlanacak.

Eyalet, geçtiğimiz Eylül ayında, enerji güvenliği konusunda çok politik bir tartışmaya yol açan büyük bir elektrik kesintisi yaşadı. Büyük elektrik kesilmesi, yenilenebilir enerjinin kullanım gereksinimlerini karşılayamamasından sorumluydu.

Şirketin aküsü artık rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir kaynaklardan önemli miktarda enerji depoluyor. Pilin kullanılabilir düzeye eriştiğinde enerji şebekeye gönderir. Önümüzdeki günlerde pil, optimize edildiğinden ve hükümetin gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için test edilecektir.

Tesla dünyanın en büyük pili için 50 milyon dolar harcadı

Tesla ve Güney Avustralya hükumeti anlaşmayı Eylül ayı sonunda imzaladı ve 100 günlük geri sayım başladı. Şirket iki ay içinde sözünü tuttu. Projenin tamamının 50 milyon dolara mal olduğu söyleniyor.


Tesla dünyanın en büyük pilini üretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı Nokia, 879 Milyon Dolarlık Denizaltı Kablolarını Satmayı Planlıyor PUBG 100.000 kişiyi oyundan banlayacak YouTube, Videoyu Ekran Boyutuna Göre Dinamik Olarak Uyarlayacak Akıllı Otomobillere Özel Antivirüs Harry Potter: Wizards Unite 21 Haziran’da yayınlanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır