Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor

Ana Sayfa » Gündem » Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor
Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor

Tesla aracı yeni donanımıyla birlikte tam otonom özelliği ile yakında karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde Falcon Heavy‘nin kalkışını gerçekleştiren SpaceX‘in sahibi Elon Musk bugün yaptığı açıklamada 3-6 ay içerisinde Tesla‘larda kullanılan yapay zekanın Amerika’yı bir uçtan diğer uca kendi kendine gidebilecek kadar geliştireceklerini söyledi. Aslında bundan Ekim 2016’da vaat etmişti. İnsan müdahalesi olmadan çalışan ve kendi kendine giden bir araba fakat biraz gecikti. Bir çok kez söz veren ve sözlerinin arkasında duran bu deha bu seferde başaracağına inanıyoruz.

Elon Musk, Tesla araçlarının tam otonom özelliğine kavuşacağını belirtti

Konuşma sırasında Musk, çoktan bu sistemi yapabileceklerini fakat yalnızca genel bir çözüm olarak değil tek bir yol için çalışacaktı. Musk ayrıca bu özelliğin müşterilerin kullanımına açık olacağını söyledi. Ancak bunun hemen gerçekleşip gerçekleştiremeyeceklerini söylemedi. Konuşma sırasında farklı bir soruyu yanıtlayan Musk, araçlarındaki özerk sürüş sistemlerindeki LIDAR yokluğuna da değindi. Musk, LIDAR‘ı “koltuk değneği” olarak nitelendirdi ve özerk sürüş sistemlerinde asıl problem, kameralar aracılığıyla yapılan pasif optik tanımanın olduğunu söyledi. Musk’un cesur iddiaları ve tam özerklik vaatlerine rağmen bazı otomobil markalarının (özellikle Audi) siteminden geride bir yapıya sahip. Ayrıca Çarşamba günü yayınlanan Tesla‘nın 4.çeyrek 2017 kazanç raporunda şirket 3,3 milyar dolarlık gelirle 675 milyon dolar zarara uğradı.

İlginizi Çekebilir :  Apple iOS 11 Güncellemesiyle Gelecek En Önemli 11 Özellik

Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Chrome reklam filtreleme özelliği nasıl çalışır? Twitter, ‘Yer İşaretleri’ özelliğini test ediyor Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube Kanalı AMD, ücretsiz APU hizmeti sağlamaya başladı Google Duo 100 Milyon İndirmeye Ulaştı! PUBG, Xbox One’da bir ayda 3 milyon oyuncuyu aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır