Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor

Ana Sayfa » Gündem » Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor
Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor

Tesla aracı yeni donanımıyla birlikte tam otonom özelliği ile yakında karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde Falcon Heavy‘nin kalkışını gerçekleştiren SpaceX‘in sahibi Elon Musk bugün yaptığı açıklamada 3-6 ay içerisinde Tesla‘larda kullanılan yapay zekanın Amerika’yı bir uçtan diğer uca kendi kendine gidebilecek kadar geliştireceklerini söyledi. Aslında bundan Ekim 2016’da vaat etmişti. İnsan müdahalesi olmadan çalışan ve kendi kendine giden bir araba fakat biraz gecikti. Bir çok kez söz veren ve sözlerinin arkasında duran bu deha bu seferde başaracağına inanıyoruz.

Elon Musk, Tesla araçlarının tam otonom özelliğine kavuşacağını belirtti

Konuşma sırasında Musk, çoktan bu sistemi yapabileceklerini fakat yalnızca genel bir çözüm olarak değil tek bir yol için çalışacaktı. Musk ayrıca bu özelliğin müşterilerin kullanımına açık olacağını söyledi. Ancak bunun hemen gerçekleşip gerçekleştiremeyeceklerini söylemedi. Konuşma sırasında farklı bir soruyu yanıtlayan Musk, araçlarındaki özerk sürüş sistemlerindeki LIDAR yokluğuna da değindi. Musk, LIDAR‘ı “koltuk değneği” olarak nitelendirdi ve özerk sürüş sistemlerinde asıl problem, kameralar aracılığıyla yapılan pasif optik tanımanın olduğunu söyledi. Musk’un cesur iddiaları ve tam özerklik vaatlerine rağmen bazı otomobil markalarının (özellikle Audi) siteminden geride bir yapıya sahip. Ayrıca Çarşamba günü yayınlanan Tesla‘nın 4.çeyrek 2017 kazanç raporunda şirket 3,3 milyar dolarlık gelirle 675 milyon dolar zarara uğradı.


Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak Ünlü Motovlogcu Altın Elbiseli Adam Hayatını Kaybetti Microsoft’un E3 Sırasında Tanıttığı Oyunlar! Türkiye Takımı, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Yarı Finalde! Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü Telegram açığıyla kripto para madenciliği yapıldığı ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır