The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı

Ana Sayfa » Sinema » The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı
The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı

The Walking Dead 7.sezonu beklenenin altında bitirse de yine bir çok izleyicisi 8.sezonu sabırsızlıkla bekliyor.

Rick Grimes ve ekibi son sezonda ne kadar zorlu bir süreçten geçse de dizide bir heyecan yaşanması gerek ve bu nedenle sıradan bir sezon beklentisi kötü olurdu. Fakat bir çok izleyici bakımından 7.sezon hüsran bir şekilde karşılanıyor. AMC resmi olarak, yedinci sezon başlamadan önce Ekim 2016‘da tekrardan yükseliş olacak sekizinci sezonunu onayladı.

The Walking Dead’ın Yeni Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Çekimler Başladı mı?

The Walking Dead‘in her sezon çekimleri ilkbaharından sonbahara kadar sürer bu nedenle 8.sezonun ilk olarak Mayıs ile Kasım 2017 arasında çekilmesi bekleniyor.

Norman Reedus, kendisinin ve Andrew Lincoln‘ün eski çekimini 8 Nisan‘da Instagram‘da paylaşarak, “geri dönmeye hazır” olduğunu belirtti. Yani çekimler daha Nisan ayından itibaren başlanmış durumda.

 

Ready to get back at it! ?

norman reedus (@bigbaldhead)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir hafta sonra Negan karakterini canlandıran Jeffrey Dean Morgan, 8.sezonun “10 gün içinde” çekime başlaması gerektiğini açıkladı. Yani bu tarihte 25 Nisan tarihine denk geliyor.

 


Daha sonrasında Chandler Riggs (Carl), açılış senaryosunu aldığı bir hafta önce tweet yaptı. Tweet hakkında söz edersek yeni sezonun ilk bölümü için senaryoyu okumayı bitirdiğini açıkça paylaştı.

 


Dizinin yapımcı Gale Anne Hurd, Norman Reedus‘un yer aldığı sette sahne arkasında 24. kez yer aldı.

 


Her ne kadarda olumsuzlukları kafamızdan çıkartırsak dizinin yeni sezonu Ekim ayının ortalarında başlayacaktır. Yani büyük olasılıkla Ekim‘in 8’i, 15’i yada 22’sinde başlayacağını söylenebilir.  Her ne kadar büyük bir değişiklik olmadıysa, The Walking Dead‘in 8.sezonun prömiyeri Ekim’de olacak. Fakat unutmamak gerekirse daha önceki yıllarda Amerika’da ortaya çıkan grevlerden dolayı bir çok dizi o sezonlarda fazla bölüm sunamamışlardı.

Gelecek sezona hangi oyuncular gelecek ve hangi oyuncular kaldı?

Golden Globe adayı olan Maria Bello, gelecek yıl yeni bir karakter olarak gösteriye katılıp gideceğini ima etti. Ayrıca hızını alamayan Bello, “Üzerinde bir yapımcı olan bir arkadaşım var ve onlardan önümüzdeki sezon için bana bir parça yazmalarını istedim” diye ek getiriyor.

Seride, Alexandrian tarafına katılmak isteyen iki erkek karakter daha ortaya çıkıyor. İlki, “seksi, mavi yakalı bir karakter olan kişi, hayatta kalma becerileri alaylılık içerikli” olarak tanımlanan Dillon. İkincisi, Abbud olarak adlandırılan ve “sinirleri sarsılmış Müslüman bir Amerikalı” olarak nitelendirilen bir karakter. Karakterler hakkında pek bilgi veremiyoruz. Çünkü hiç olmadık yerde ana oyuncuların ölmüş olduğunu bu sezonda görünce şaşamamak mümkün değil.

Ana karakterlerden olan Glenn, dizinin Showrunner’i tarafından yapılan şüpheli açıklamalar, diziye geri döneceğine işaret. Bununla ilgili yaptığımız habere buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Belirlenen karaktere gelecek olursak Glenn, Abraham, Sasha, Spencer olmak üzere dizinin önemli karakteri öldü. Fakat 19 düzenli sözleşmeli oyuncu kaldığından daha sonralarında kolay kolay ölümlerin gerçekleşmeyeceği gözüküyor.

Dizideki sözleşmeli oyuncular;

– Andrew Lincoln (Rick)

– Norman Reedus (Daryl)

– Lauren Cohan (Maggie)

– Chandler Riggs (Carl)

– Danai Gurira (Michonne)

– Melissa McBride (Carol)

– Lennie James (Morgan)

– Sonequa Martin-Green (Sasha)

– Alanna Masterson (Tara)

– Christian Serratos (Rosita)

– Josh McDermitt (Eugene)

– Seth Gilliam (Father Gabriel)

– Ross Marquand (Aaron)

– Austin Nichols (Spencer)

– Jeffrey Dean Morgan (Negan)

– Tom Payne (Jesus)

– Austin Amelio (Dwight)

– Xander Berkeley (Gregory)

– Pollyanna McIntosh (Jadis)

– Steven Ogg (Simon)

– Katelyn Nacon (Enid)

 

Ama unutmamak gerekir ki Glenn karakteri gelecek sezon konuk olarak dizide yer alabilir.

 

Bundan sonra neler olacak?

Andrew Lincoln “Sekizinci sezon için şimdiye kadarkinden daha heyecanlıyım, bence bu büyük olacak, ama aynı zamanda dehşete düşecek. Ve ben bunu alaycı ruhumun derinliklerinde söylüyorum.”

Sahne sanatçısı Scott Gimple, Sasha‘nın ölümünün ve Rick‘in Negan‘a karşı geri döndüğünde ön plana çıkarken kesinlikle hiperbolik olmaktan korkmadı.

Chris Hardwick‘e “The Talking Dead” adlı eşlik programı ile ilgili olarak “Daha büyük olacak, daha yoğun olacak” dedi. “Ben bunları söylüyorum ve onlara her yıl demek istedim

Ciddi ciddi sıkıntıya sahip olabilecek bir karakter, Eugene‘den devraldı (Josh McDermitt) “Scott Gimple, finale ilişkin olayları tartışırken,” Herkesin önünde Negan olduğunu söyledi. ” dedi. İleri ki zamanlarda Eugene değişik bir karakterle karşımıza çıkabilir.

Buradan sonrası yoğun halde spolier içerebilir.

İlk olarak sekizinci sezonda Negan‘dan uyarlanmış Negan‘ın geçmişini keşfedebileceğimiz önbölüm içerebilir. Daha önceki sezonda bir çok karakter içinde böyle bir şey yapılmıştı. Özellikle dizinini her sezonunda fark ettiğimiz gibi elbet bir önbölüm oluyor. Dizinin yaratıcısı Robert Kirkman, program konuşmalarının birinde Jeffrey Dean Morgan‘ın hikayesini görmek istediğini belirtti. 8.sezonda Negan için bir önbölüm olası yanında gerçekleşeceği büyük bir ihtimal.

Gimple, 8 sezonunun öncekininki gibi durgun olamayacağına söz verdi. “Hikayenin dönüşü, hikayenin yapısını ve hikayenin hızını dikte edecek” dedi. “İçeri girdikleri şey daha kinetik bir anlatım istiyor, hızlanma zamanı geldiği şeylerden dolayı hızlanıyor. “Bu, ellerini sıkıştıracak bir zaman değil, ciddi bir şey olan, haklı savaşa inmek için bir zamandır.” Yani bir daha ki yeni bir mücadele veya daha büyük bir savaş için habercisi olabilir. Bununla birlikte söylenenden çıkarılacaklardan biriside zaman biraz ileri alınabilir. Bu sayede izleyicilerde sıkılmayacak ve daha sürükleyici bir hal alacak.

Uzun ve kanlı bir savaştan sonra, Rick, nihayetinde Negan‘ın boğazını kesecek olan ‘All Out War‘ hikayesinin sonucunda bizi harika şeyler bekliyor.

(Televizyon dizisinde sözü geçen zaman atlamacılığı olabilir ya da olmayabilir. Gimple şimdilik o noktadan uzak duruyor.)

Fakat Negan‘ın ve Saviors‘un dışında daha da korkunç bir tehdit unsuru var. Çizgi roman serisinde daha sonralarında Whisperers tanıtılıyor. İnsanlık, doğanın güçlerine göre yaşama hakkına sahip olduklarına inandıkları için zombi derisine kendilerini giydiren insanlar bulunuyor. Ayrıca çizgi romanda Whisperers, yaşayanların ölümsüzlerden daha iyi olduğuna inanmazlar ve inançlarıyla aynı fikirde olmayan herkesi hedef alırlar. Onların lideri Alpha bile baş iki ana karakteri olan Rosita ve Hezekiel‘i öldüren lider, kesmiş olduğu kafaları sivri uçlu dikenlere dikiyor. The Walking Dead, yeni sezona başlamadan önce elbet hangi sezonda karşımıza çıkacaksa resmi sosyal medya hesaplarından izleyicilerin kolayca anlam veremeyeceği fotoğraf karesi de paylaşabilir.

The Walking Dead ne kadar sezon sürecek?

Scott Gimple, bu yılki finalin “önümüzdeki yüz bölümün oluşturulması ile” ilgili olduğunu öne sürerken, Robert Kirkman orijinal çizgi romanının hala güçlü bir şekilde ilerlediğini, TV uyarlamasının toplamda en az 12 yıl çalışabileceğini ima ettiğini belirtti. AMC patronu, dizinin büyük bir ömre sahip olduğunu belirterek uzun bir sezon listesi çıkacağını destekledi.

Haziran ayında DS’ye verdiği demeçte, “Herkesin nerede biteceği hakkında bir fikri olduğunu biliyorum ve Robert Kirkman‘ın Rick‘in öleceğini söylediğini biliyorum” dedi. Hatta bunun yanında daha birkaç daha vermiş olduğu röportaj sözleri bulunuyor, fakat anlam çıkartamadığımız için ekleyemedik.

İzleyiciler, Chandler Riggs‘in gösteriyle yaptığı yedi yıllık sözleşmesini tamamlamış olduktan sonra seriden ayrılabileceğinden endişeliydiler. Fakat başka birinin imzalamasını durduracak hiçbir şey yok. Bu nedenle, sizi den ayrılması için herhangi bir sebep yok ve lise döneminde olan Riggs, üniversiteye gitmesi de zorunlu değil. (Çocuğa bak hayatlar vs gerçekler yaşıyoruz şuan 🙂 )

Dizi nasıl sona erecek?

Kirkman, Walking Dead‘in nasıl sona ereceğini tam olarak bildiği için bu konuda çok ısrarcı davranıyor. Fakat dizinin nasıl bir sonla biteceği hakkında kimsenin bilgisi yok, ipucu da verilmiyor. Yine de, Kirkman dizinin yeni konularını kaleme almaya devam ederken ortaya çıkan trend bir dizi olan Game Of Thrones‘un sonu da gözükmüyor. Bu büyük rekabet The Walking Dead‘in tahtı kaptırmasına sebep oluyor.


The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ashnegan03 Ağustos 2017

negan ölmesin…

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Periscope canlı yayın nasıl izlenir? Türk bilişimci responsive tüm sitelerin telif haklarını aldı Samsung, İadesi Yapılmayan Note 7’ler Devre Dışı Kalacak Arkadaşlarınızı Fake İnstagram ile Trolleyin! Google Play cinsel içerikli reklama sahip oyunları kaldırdı Opera Mini kripto para madenciliği yapan siteleri engelliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır