Toyota 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak

Ana Sayfa » Teknoloji » Toyota 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak
Toyota 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak

Toyota bir ilki zorlamak üzere hidrojen yakıt tüketen araçlar için 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak.

Toyota, hidrojen yakıt hücrelerini zorlayan otomobil üreticilerinden biri olabilir. Görünen o ki şu an şirketin hidrojen yakıtı üretimi konusunda ciddi bir hale geldiği görülüyor. Dünyanın ilk megawatt ölçekli karbonat yakıt hücresi enerji üretim tesisi kurma planları, bugün biyolojik olarak boşaltılmış yeşil yakıt haline dönüşen LA Auto Show 2017’de ortaya çıkarıldı.

Üçlü tesis olarak adlandırılan tesis, Long Beach Limanı’nda kurulacak. Ayrıca Kaliforniya hayvancılık çiftliklerinin atık yan ürünlerinden yakıt alıyor olacak. Bu biyolojik atıklarla şirket, su, elektrik ve hidrojen üreteceğine inanıyor.

Tesis günlük 1500 araç için güç temin edebilecek

Şirket, tesisi aktif hale getirdiğinde yaklaşık 2,35 megawatt elektrik üretecek ve her gün 1,2 ton hidrojen üretecek. Yaklaşık 2.350 ortalama büyüklükte evin gücüne yetmeye yetiyor, bununla birlikte tipik günlük rutini neredeyse 1,500 araç için yeterli güç temin ediyor.

Toyota hidrojen depolayacak Tri-Gen tesisini Kuzey Amerika’daki tesislerinin enerjisini  %100’ünü yenilenebilir enerjiyle karşılayacak

Bu arada, Tri-Gen tesisi, yakındaki limanda yer alan yakınlardaki Toyota Lojistik Hizmetleri (TLS) operasyonlarına güç sağlamak için kullanılacak. Bu, şirketin Kuzey Amerika‘daki tesislerinin %100’ünü yenilenebilir enerjiye bağımlı hale getiren ilk özellik haline getirecektir. Tesislerde kullanım dışında şirketin hidrojen yakıtlı kamyonları içinde büyük bir fayda sağlayacak. Bu sayede enerjiye ekstradan bir miktar harcaması gerekmezken örnek bir davranış olarak çevreyi koruyacak.


Toyota 2.2 megawatt değerinde hidrojen yakıt tesisi kuracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Safak Sari16 Ocak 2018

Yani Turkiyeyi baglayan ne bu durumda… Bizim neler yaptigimizi arastirsak daha guzel olur

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tales from the Borderlands oyunu ücretsiz dağıtılıyor WhatsApp mesajları silme özelliğini geliştirdi Apple’ın Yeni HomePod Akıllı Hoparlörü Siri’yi Eve Getiriyor Pentagon, Huawei ve ZTE cihazlarının satışlarını yasakladı YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor! The Walking Dead 9.sezon tanıtım videosu yayınlandı! Rick ölecek mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır