Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor
Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor

Toyota, yeni otonom sürüş yapan araba şirketinde milyarlarca yatırım yapıyor.

Şirket, mobilitenin geleceği için kendi kendine çalışan otomobil teknolojilerini keşfeden birçok şirketten biridir. Japon otomobil devi, tedarikçilerinden ikisi ile özerk otomobillerin araştırılması ve geliştirilmesi için yeni bir şirket kurmak üzere takım oluşturduğunu açıkladı. Toyota ve ortakları, sürücüsüz arabalar için “ürün kalitesinde yazılım” geliştirmeye yönelik olarak çalışacak olan bu şirkete yaklaşık 3 milyar dolarlık yatırım yapacaklar.

Toyota kendi araştırma enstitüsüne 2,8 milyar dolarlık yatırım yapacak

Toyota TRI-AD (Araştırma Enstitüsü-İleri Düzeyde Geliştirme) bu 300 milyar yen veya 2,8 milyar dolarlık yatırımla kendi kendine sürüş otomobilleri için üretim kalitesinde yazılım geliştirmeye devam edecek. Şirketin yatırım yaptığı yeni şirkette yüzde 90 hisseye sahip olacak. TRI-AD CEO’su James Kuffner “Bu şirketin misyonu yazılım geliştirmeyi daha etkili ve yıkıcı bir şekilde hızlandırmaktır.” dedi. 300 çalışanıyla faaliyete geçecek. Sonuçta kendi saflarında 1.000 çalışanı olacak.

Özerk otomobiller için tamamen entegre, üretim kalitesinde bir yazılım oluşturduktan sonra, bu yazılım kendi bünyesinde yaratılmış olan kendi kendine çalışan otomobillerle bağlantı kurmak hedefi olacak. Bu yeni girişimin amacı kesinlikle şirketin tam özerklik kazanmasını sağlamak. Ama bu yeni 2.8 milyar dolarlık şirketin hedefine ulaşması ne kadar uzun sürdüğünü görüyor.


Toyota otonom araçlar için milyarlarca yatırım yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Haritalara Yeni Güncelleme Geldi iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi Facebook hikayeleri reklam görüntülemeye başlayacak Ücretsiz Occult Raise Steam Key’i Facebook LGBT Bireyleri için Gurur İfadesi Özelliği Geldi Apple HomePod ilk yazılım güncellemesini aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır