Toyota, Uber’den sonra otonom araç testini durdurdu

Ana Sayfa » Gündem » Toyota, Uber’den sonra otonom araç testini durdurdu
Toyota, Uber’den sonra otonom araç testini durdurdu

Toyota, Uber kaza tartışmalarından sonra otonom araç testini durdurma kararı aldı.

Uber‘in sahip olduğu kendinden sürüşlü bir araba, bir yayaların ölümüyle sonuçlanan bir kaza geçirdi. Soruşturma devam ederken, Uber, kendi kendini süren araçların filosunu bir sonraki duyuruya kadar durdurdu. Birkaç gün öncesine kadar Uber‘in kendinden sürüşlü otomobil teknolojisine kaynak sağlamak için müzakerelerde olduğu söylenen Toyota‘nın otomobil üreticisi, artık kendi kendine giden otomobillerini de kamusal yollarda test etmeyi bıraktı.

Toyota, dünkü ölümcül kazadan sonra ABD’deki kamu yollarında “Chauffeur” kendi kendine sürüş tekniğinin testlerini durdurduğunu doğruladı. Araba, kaza anında otonom moddaydı ve direksiyonun arkasında bir insan güvenliği sürücüsü vardı.

Toyota duygusal nedenlerle otonom araç testini durdudu

Şirket sözcüsü “Olayın test sürücülerimiz üzerinde duygusal bir etkisi olabileceğini düşündüğümüzden yola çıkarak, Chauffeur mod testini halka açık yollarda geçici olarak durdurmaya karar verdik.” dedi. Şirket sözcüsü Bloomberg’e yaptığı açıklamada şirketin spekülasyon yapamayacağını belirtti. Dünkü çarpışma nedeni veya otonom araçların geleceği için ne anlama gelebileceği.

Şirket kendi kendine sürüş araçlarını Michigan ve California‘daki halka açık yollarda test ediyor. Sadece kamu yollarında az sayıda otomobil çıkardı. Böylece teknoloji geliştikçe hızla güncellenebilir.


Toyota, Uber’den sonra otonom araç testini durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı WhatsApp iPhone Kullanıcılarına Yeni Özellik Sundu Qualcomm, iPhone üretiminin yasaklanmasını istedi Yeni Lityum İyon Pil Teknolojisi Yemekteyiz Pakize Baş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Saç Ekimi Hakkında Bilgiler ve Kullanılan Teknoloji

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır