Turkcell’den Çanakkale’ye Mektuplar Projesi

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Turkcell’den Çanakkale’ye Mektuplar Projesi
Turkcell’den Çanakkale’ye Mektuplar Projesi

Turkcell, Çanakkale Zaferi‘nin 101. yıl dönümüne özel Çanakkale’de şehit düşen askerlere mektup yazabilmemize imkan sağlıyor.

Bugünde YouTube‘da bir çok insanın görmüş olduğu gibi Turkcell, ‘Çanakkale’ye Mektuplar‘ adındaki proje başlatıldı. Amaç yazılan her bir mektup için Çanakkale’de barışa uzanan 10.000 ağaçlık ormana bir yeni ağaç daha ekleyebilmek. Yeni göndereceğiniz her bir mektup bir ağaca dönüşecek gibisinden denebilir. Mektup gönderim sınırı olmamasıyla beraber siteye giriş yaparak mektup yazan kullanıcıların mektupları Turkcell tarafından yapılacak değerlendirmenin sonucunda site üzerinde ve web sitesinin kiosk uygulamalarından yayınlanacak.

Turkcell tarafından seçilen ve sitede yayınlanmaya hak kazanan mektupların sahipleri e-posta yoluyla bilgilendirilecek. Altını çizmekte fayda var ki kampanya sonunda, kendisine e-posta yoluyla ulaşılan ve mektubu yayınlanan her bir kullanıcı için daha sonra belirlenecek bir alanda kişinin kendi adına ağaç dikilecektir.

Ayrıca şirket, projenin İngilizce versiyonu da düşünerek ‘Letters to Gallipoli‘ olarak da site açmış. Bu kısımda ise yabancı uyruklu insanlar yer alıyor (itilaf mı yoksa ittifak devletlerinden mi çözemedik).

Sitenin Türkçe versiyonuna gitmek için buraya, İngilizce versiyonuna gitmek istiyorsanız buraya tıklayınız.


Turkcell’den Çanakkale’ye Mektuplar Projesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’ta Canlı Yayınlara Bağış Sistemi Geliyor! Apple HomePod ilk yazılım güncellemesini aldı Intel ve AMD güçlerini birleştirdi Mercedes-Benz, AMG GT R Modelini Tanıttı Genç Çift 3D Yazıcı Yüzünden Hayatını Kaybetti DJI Phantom 5, değiştirilebilir lens kamera özelliğiyle gelebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır