Türkiye’nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi

Ana Sayfa » Gündem » Türkiye’nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi
Türkiye’nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi

Türkiye‘nin ilk yazılım&teknoloji lisesi olan Kozmos Lisesi tam donanımlı olarak İstanbul’da yerini aldı.

Türkiye‘de ilki gerçekleştirilen Kozmos Yazılım Lisesi, İstanbul‘da 6000 metrekare kapalı alan ve 1600 metrekare dış bahçesinden oluşmakta. Ayrıca barındırdığı teknolojik sınıfları ve son teknoloji yazılım & tasarım atölyelerinde eğitim imkanı sunmakta. Sadece eğitimleri bir yana bırakarak sağlamış olduğu imkanlar bile insana hayal gibi gelebiliyor. Her öğrenciye lise eğitim hayatı boyunca %100 devlet desteği sağlanacak. Kız öğrencilere pozitif destek ve mezun olmadan iş garantisine sahip olmanızı sağlayacağı söyleniyor.

Kozmos Lisesi hangi alanlarda eğitim verecek?

Yazılım teknoloji lisesinde verilecek dersler başlıca;

 • Çok İyi Düzeyde Genel & Mesleki İngilizce
 • Yazılım Uzmanlığı,Sistem Uzmanlığı
 • C#, Java, Android ve Apple Mobil Uygulamaları
 • Web Tasarım ve Grafik
 • Adobe Photoshop, 3Ds Max ve SketchUp Modelleme
 • Corel Draw, Autocad ve 2D İle Teknik Çizim
 • Çok Çeşitli CRM Programları
 • Açık Tabanlı Linux Gibi İşletim Sistemleri
 • Sanal Zeka Geliştirme
 • IndiGames (Bağımsız Oyun Yazarlığı)
 • Firewall Güvenlik Sistemleri
 • Milli Savunma Sanayi Yazılımları
 • İLERİ DÜZEY Microsoft Offce WORD, EXCEL, POWERPOINT ve OUTLOOK
 • İyi bir Akademik alt yapı ve Üniversite Hazırlık Eğitimi

Kozmos Lisesi İstanbul Kozmos Teknoloji Yazılım Lisesi

Eğitimlere hangi eğitim yılında başlayacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Lisenin özel mi yoksa bir devlet okulumu olacağı hakkında yine herhangi bir bilgi yok. Yönelttiğimiz sorulara cevap alacağımız zaman yeni bir haber içeriği ile lise hakkında detaylara kavuşturacağız.


Türkiye’nin İlk Yazılım Teknoloji Lisesi: Kozmos Lisesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ömer feyyaz09 Temmuz 2017

Ben kaçırdım ama baba olursam çocuklarını öyle imamhatip köşelerinde değil böyle yerler de eğitimden

Eren İnci10 Temmuz 2017

Bu yıl liseye geçtim ve Düzce’de yaşıyorum, orada okumak çok isterim ama nasıl olur hiç bir bilgim yok…

elif23 Temmuz 2017

Yeri avcılar da ben gidip gördüm. Arkadaşlar çok ilgili. Detaylı bilgi veriyorlar. Kalacak yer sıkıntı değil. Çevrede birçok yurt ve pansiyon var.

Murat Şener30 Ağustos 2017

Okulu yeğenimin isteği üzerine görmeye ve bilgi almaya gittik. Okul inşaat çalışmaları bitmek üzere sona gelinmiş.Okulun ders programı içeriği çok iyi ,bu tarz bir lise çok daha önce ülkemizde var olmalıydı. Şimdi okulla ilgili bilgileri vermeye çalışayım okulun yeri sanayi bölgesi diyeceğimiz bir yerde çevresi ve sokakları pek güvenli gelmedi ama lise bu konu da kendi önlemini almış alanı çevirmiş.Bu tarz liselere insanlar istanbul’un başka ilçelerinden gelebileceği gibi şehirdışından da talep gelmesi olası okul yetkilileri yurt konusunda bu yıl önlemini almamış çevredeki yurtların hiçbiri lise öğrencisini almıyor.(tarikat ve abilerin ablaların olmadığı yurtlar haricinde) Okulun kayıt parası 18.000 Tl gibi pazarlıkla açılıyor ve indirimi sizi ve ailenizi değerlendirip yapıyorlar. Devlet desteği almanızda bu okulla mümkün.

Ömer Faruk03 Nisan 2018

bu okulu çok iyi araştırdım. öğrencilerinin içinde öğrencilerim var. velileri iyi tanıyorum. yazılım dünyasının içindeyim. gizli müşteri (veli) olarak ziyaret ettim. açıkçası bu okul klasik bir lise. yazılım ile uzaktan yakından maalesef alakası yok. müfredatları yazılım müfredatı değil. buradan mezun olan öğrencinin klasik lise mezunundan farkı asla yok. veliler ve öğrencileri kandıran açıklamalarına bizzat şahit oldum. vaatleri klasik lise için tamam, ama buradan asla yazılım lisesi olamaz. velilere ve öğrencilere tavsiyem. aldanmayın. klasik lise için bu okulu tercih edebilirsiniz ancak yazılım planınız da varsa bir bilge adama yada özel dersler alarak kodlama öğrenmeniz daha mantıklı. buradan alacağınız tek bir yazılım katkısı mümkün değil.

Ömer Faruk03 Nisan 2018

ayrıca android, apple, microsoft, oracle gibi markaların her okula verdiği klasik destek dışında farklı bir desteği yok. kaynağım microsofttaki arkadaşlarım. microsoft’un sitesine girin bir sürü okulun listesi var. bu logoları velileri ve öğrencileri aldatmak için koymanın hiç bir ahlaki tarafı yok. bana şöyle dediler okuldan. bu logoları buraya koymanın bir maliyeti var. yoksa bize tazminat falan açarlar. karşılarında sanki aklıevvel var. ayıp ya. sitelerini ve sosyal medyalarına baktım. söyleşilerle milleti aldatmanın alemi yok. yazılım ibaresini çıkarsalar bu okul klasik bir lise olur, yazılım ve code ibaresiyle vatandaşları kandırıyorlar. üzgünüm ama inanın kendimi zor tutuyorum. nihayetinde bir öğretmen ve bir veli ve bir baba olarak…

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Archive.org TİB Tarafından Yasaklandı En çok arızalanan telefon modelleri ortaya çıktı! işte o liste! Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü YouTube önerilen video bağlantıları özelliğini kaldıracak Instagram bizleri neden takip ettiğini açıkladı Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır