Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi
Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği yarınki nesiller için kolları sıvayarak  “Yarını Kodlayanlar” projesini hayata geçecek.

Türkiye Vodafone Vakfı, Dijital Kalkınma Seferberliği için “Yarını Kodlayanlar” projesini ortaya çıkardı. Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında Habitat Derneği ile işbirliği yaparak hayata geçirilecek olan proje, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun ve Mardin olmak üzere toplamda 4 ilde yaşları 7-14 arasında değişiklik gösteren çocuklar için kodlama eğitimleri verilecek.

Eğitimler, her ilden 100 çocuğun katılımıyla olmak üzere Hackhaton programı ile sona erecek. Proje bir çok hedefiyle beraber en büyük hedeflerden birisi ise 2 ayda bin çocuğun katılımı olması hedefleniyor.

Program, gönüllü eğitmenlerin yönetiminde başlayacak ve “Yarını Kodlayanlar” programı , programlamaya giriş, uygulama yapma, hikaye oluşturma ve oyun yapma gibi buna benzer konularda teorik ve uygulamalı bir eğitim sistemi yer alacak. Çocuklar MIT (Massachusetts Institute of Technology) ‘nin çocuklara özel geliştirmiş olduğu Scratch programı ile öğrenecekler.
“Yarını Kodlayanlar “ projesi 7-14 yaş arası olan ve kodlamaya karşı merak ve ilgi duyan her çocuk ücretsiz bir şekilde katılabilecek.

 

 


Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bursa Bilişim Şenliği Bu Yıl Guinness’e Girmeyi Planlıyor Google Duo 100 Milyon İndirmeye Ulaştı! PewDiePie Canlı Yayında Irkçılık Yaptı Çin kripto bahis platformu yetkililer tarafından çökertildi Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor NASA, bu yıl önemli bir uzay navigasyon aracını test edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır